Турци се осветили Аустријанцима и заказали четвртфинале с Холандијом

Фудбалери Турске елиминисали су фаворизовану Аустрију победом 2:1 на Ред Бул арени у Лајпцигу, и састаће се у четвртфиналу са Холандијом, која је била боља од Румуније резултатом 3:0.

Шок је уследио већ у првом минуту, када је штопер Турака Демирал закуцао лопту из петерца после лоше реакције комплетне одбране Аустрије након корнера.

Успели су изабраници Ралфа Рагника да се консолидују после тог почетног шока и да успоставе конце игре, не и да пронађу пут до гола Гунока.
У наставку сусрета Аустријанци су направили двоструку измену током 15-минутне паузе, изашли су Шмид и Мвене, а ушли Грегорич и Прас, преноси Спутњик.
Имали су теренску иницијативу, али су Турци стигли и до другог гола. И то поново преко штопера Демирала, који је главом закуцао лопту у мрежу, надскочивши двојицу штопера Аустрије, после савршеног центаршута суперталентованог Арде Гулера.
Играо се 59. минут.
Ипак, није се дуго чекало на Аустријанци преполове ту предност, а стрелац је био Грегорич.
Кренули су у јуриш Аустријанци, имали су шансе преко Арнаутовића, али су Турци успели да се одбране и да им се освете за пораз из марта месеца ове године, када је у пријатељском мечу било 6:1 за Аустрију. Могла је Аустрија до изједначења у 95. минуту, али је вансеријском парадом и одбраном голман Гунок зауставио лопту коју је главом упутио Баумгартнер.
Пре овог сусрета, Холандија је без већих проблема изашла на крај са Румунијом. Коди Гакпо је уз Малена понео епитет играча утакмице. Ас Ливерпула начео је Румуне у 20. минуту, да би до краја сусрета аситрирао резервисти Малену код гола у 83. минуту.
Исти фудбалер поставио је коначних 3:0 у трећем минуту судијске надокнаде.