У Црној Гори сјутра Дан жалости због трагедије у Кочанима
1 min read
У Црној Гори сјутра ће бити Дан жалости поводом трагедије која се догодила у Сјеверној Македонији, саопштио је премијер Милојко Спајић.
У пожару који је синоћ избио у дискотеци у граду Кочани, на истоку Сјеверне Македоније, погинула је 51 особа, а више од 100 је повријеђено.
Премијер изразио саучешће
Спајић је казао да је са великом тугом примио вијест о трагичном догађају.
– Влада Црне Горе стоји на располагању да у овом тешком тренутку на све потребне начине стане уз пријатељски народ Сјеверне Македоније и овим путем обавјештавамо јавност да ће понедјељак, 17. март, бити Дан жалости у Црној Гори – навео је Спајић на мрежи X.
Он је, у име Владе, породицама страдалих изразио дубоко саучешће, а повријеђенима пожелио брз опоравак.
– Наше мисли и молитве су са Сјеверном Македонијом – рекао је Спајић.
Предсједник изразио саучешће
Предсједник Црне Горе Јаков Милатовић изразио је саучешће поводом трагедије у Сјеверној Македонији и рекао да је са невјерицом примио вијест о том трагичном догађају у граду Кочани.
– У име грађана Црне Горе и у своје лично име, породицама настрадалих, предсједници Гордани Сиљановски Давковој и свим грађанима Сјеверне Македоније упућујем изразе најискренијег саучешћа. Нијеми због ове трагедије, дубоко саосјећамо и дијелимо тугу са својим пријатељима у Сјеверној Македонији – казао је Милатовић.
Предсједник Скупштине изразио саучешће
У име Скупштине Црне Горе и своје лично, предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић је изјавио саучешће предсједници Гордани Сиљановској Давковој, предсједнику Собрања Африму Гашију, премијеру Христијану Мицкоском и свим грађанима Републике Сјеверне Македоније.
– Наша земља се сјећа солидарности и саосјећања које је Република Сјеверна Македонија кроз историју пружала када смо се ми налазили у тешким ситуацијама и зато желим да пошаљем поруку да је Црна Гора данас уз Републику Сјеверну Македонију и њен народ – казао је он.
Повријеђенима је пожелио брз и потпун опоравак.
Министар вањских послова изразио саучешће
Потпредсједник Владе и министар вањских послова Ервин Ибрахимовић упутио је изразе саучешћа.
„С дубоком тугом и невјерицом примио сам вијест о страшном пожару у Кочанима, трагедији која је однијела велики број живота. Упућујем најискреније саучешће свима који су изгубили своје најмилије, народу Сјеверне Македоније и колеги Тимчу Муцунском. Стојимо уз вас и дијелимо вашу бол у овом веома тешком тренутку. Повријеђенима желим снагу и брз и успјешан опоравак“, написао је Ибрахимовић.
Јоковић упутио телеграм саучешћа: Мислима и срцем смо уз породице настрадалих
Поводом страдања 51 особе у дискотеци у Сјеверној Македонији, телеграм саучешћа упутио је предсједник СНП Владимир Јоковић.
– Са дубоком тугом и невјерицом примили смо вијест о страшној трагедији у Сјеверној Македонији, гдје је животе изгубила 51 невина особа.
Не постоје ријечи које могу ублажити бол тако великог губитка, али желимо да знате да смо мислима и срцем уз породице настрадалих, њихове пријатеље и цијели народ Сјеверне Македоније – казао је Јоковић.
У тренуцима када се живот гаси на тако суров начин, остају туга, бол и неизмјерна празнина. Нека снага заједништва и подршка оних који вас окружују буду бар мала утјеха у овом тешком времену, додао је.
Дијелимо вашу бол и упућујемо искрено саучешће свима који тугују за изгубљеним животима, поручио је Јоковић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

