У Фабрици дувана „Тара“ нађена већа количина акцизних маркица, приведен директор
1 min readДиректор мојковачке Фабрике дувана “Тара” Жељко Булатовић приведен је јуче након претреса просторија те фабрике, речено је “Вијестима” из безбједносног сектора.
Исти саговорник рекао је да је претресом пронађена већа количина акцизних маркица.
Из подгоричког Основног државног тужилаштва синоћ око 21.30 сати речено је да Булатовић и даље даје изјаву.
”Позван је на саслушање након претреса”, казао је портпарол тог тужилаштва, државни тужилац Вукас Радоњић.
Јуче послије подне у мојковачку фабрику ушли су припадници Сектора за борбу против криминала, полицијски специјалци и инспектори других полицијских јединица.
Налог за претрес добили су од бјелопољског Основног суда, које је одобрило захтјев ОДТ-а Подгорица.
Саговорник “Вијести” казао је да је акција у Мојковцу наставак координисаних активности у борби против шверца цигарета.
Потпредсједник Владе Дритан Абазовић раније је најавио наставак акције у сузбијању шверца цигарета.
Он је јуче на Твитеру написао да поздравља акцију ОДТ ПГ, Министарства унутрашњих послова, Управе полиције и СБОК на наставку сузбијања шверца цигара.
”Ушли смо у објекат који је годинама био недоступан за државне органе. Правда је најбољи одговор на криминал, национализам и мафијашке провокације појединаца”, написао је Абазовић, преносе Вијести.
Више извора из полиције, Агенције за националну безбједност и других државних органа, саопштавало је “Вијестима” током 2010. и 2011. године да су у наводни шверц цигарета из фабрике у Мојковцу и подјелу добити од њега умијешани тадашњи и бивши високи функционери полиције и АНБ. Истовремено су о томе на исти начин говорили и отпуштени рожајски полицајци у својим саопштењима.
Када су “Вијести” почеле да пишу о фабрици у Мојковцу 2011. године, тадашњи директор Управе полиције Веселин Вељовић, тврдио је да фабрика цигарета у Мојковцу, о којој се информисао код свих државних органа, ради по закону. Убрзо послије те његове званичне изјаве утврђено је да фабрика није платила ни цент пореза Општини Мојковац, да, осим неколицине Мојковчана, у њој раде Бугари који нијесу регистровани у Министарству унутрашњих послова и да се због сумње да се ради о вишемилионском прању новца, фабриком у Мојковцу бави специјални тужилац за борбу против организованог криминала.
И из Управе за спречавање прања новца тада је јавно саопштено да постоје милионске сумњиве трансакције.
Тадашњој новинарки “Вијести” Оливери Лакић је у више наврата пријећено након што је написала прве текстове о сумњама у шверц и посјете фабрици. За телефонске пријетње да ће наудити њој и кћерки суђено је некадашњем возачу и шефу обезбјеђења Веселина Вељовића – Миленку Рабреновићу, али га је суд ослободио због недостатка доказа јер је утврдио да су још два члана његове фамилије користили телефон с кога је пријећено.
Екипи “Вијести” тројица мушкараца су блокирали ауто у Доњој Горици гдје су били дошли код хангара, гдје се сумњало да су смјештене цигарете. Један запослени у фабрици је условно осуђен због пријетњи Лакић. Власник хангара је био Александар Мркић.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Najzad se ulazi i u zmijska legla!
Počela država da radi svoj posao.
Kako vas nije sramota, dirate poštenu prdnjavu i kradijatora.