У Кини више од 20.000 новозаражених у дану
1 min readУ Кини више од 20.000 новозаражених у дану
Кина је објавила данас податак о рекордних 20.000 новозаражаних ковидом-19 у претходна 24 часа, највише њих је у Шангају гдје се власти спремају да отворе болницу са чак 40.000 мјеста.
Кина – гдје је корона вирус прво забиљежен крајем 2019. године успјела је до марта 2021. да увелико искоријени епидемију захваљујући строгим мјерама и политици „нула ковида“.
Омикрон сој овог вируса је оборио ту стратегију дневним рекордима новозаражених који сада прелазе бројеве из првог таласа епидемије у Вухану, граду у центру земље.
У Кини је пријављено 20.472 новозаражених ковидом у посљедња 24 часа. То је мали број у односу на цифре зебиљежене у многим земљама, али висок за Кину, гдје је још у фебруару дневни број новозаражених једва прелазио 100. Граница од 10.000 новозаражених је пређена у недјељу.
Није забележен ни један нови смртни случај, навело је Министарство здравља.
Посљедња два смртна случаја од ковида у земљи пријављена су средином марта.
Више од 80 одсто нових позитивних случајева ковида-19 забељежен је у Шангају највећем граду земље који је стављен под мјере скоро потпуног закључавања прошле недеље.
Град од 25 милиона становника ће претворити огромни изложбени центар у пољску болницу капацитета од 40.000 кревета, јавила је новинска агенција Синхуа.
Дјецу, чак и бебе, одвајају од родитеља ако су они позитивни
Национални центар за конгресе и изложбе сваке године организује велики сајам производа из увоза.
Иако је огромна већина случајева у Шангају оцијењана као асимптоматична, свака особа која је тестирана позитивно, укључујући дјецу, одлази у центре за изолацију инфицираних ковидом.
Та политика наилази на оспоравања на друштвеним мрежама пошто се дјеца, чак и бебе, одвајају од родитеља ако су они позитивни, а њихови родитељи негативни на вирус.
У Суџуу, граду на 70 километера од Шангаја, здравствене власти саопштиле су овог викенда да су откриле мутацију омикрон соја вируса до сада непознату у националним, али и у међународним базама података.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: