ИН4С

ИН4С портал

У Новом представљена књига „Страдања“ Спасоја Кривокапића

Представљање књиге „Страдања“ аутора Спасоја Кривокапића, који је прије 50 година отишао из Црне Горе у Француску, одржано је 16. 6. 2017. у фоајеу дворане Парк у Херцег Новом.

Кратак осврт на књигу написала је поводом промоције новинарка Витка Вујновић. Одабрне одломке и приче читале су новинарке Марија Кривокапић и Бранка Денда. Нумерама питких тонова акустичне гитаре вече је уљепшала Милица Ристичевић. Промоцију организовала и водила Сања Црнић.

„Страдања“ су кратке приче врло интересантног садржаја и описују судбине људи који су напустили бившу Југославију са надом да ће пронаћи неки бољи живот у земљама Западне Европе.

Причама из дијаспоре некада се поклањала много већа пажња. Политичка збивања на нашим просторима репликовала су се и на наше грађање који живе „вани“. Њихове трагичне судбине описане су у овој књизи, мада нису нужно и директно везане за политику.

Господин Кривокапић их чува од заборава и преноси нам садржај који се у њиховим круговима препричава 30 одабраних прича страдања нашег, балканског народа преточених из људских судбина које су истините, сакривене од јавности доживљавају свој излазак на свјетло дана рођењем истине.

Спасоје Кривокапић рођен је 6 јуна 1945. год. у мјесту Рокоче у Црној Гори. Одрастао је у Никшићу, живио кратко у Панчеву, Београду и на крају у Херцег Новом одакле одлази 1967. у Француску. Настанио се у Анемасу испод масива Монблана уз саму границу са Женевом. Бавио се грађевинарством и рестаурацијом, а своју љубав према родном крају преточио је у хуманитарни рад у најтежим временима Балкана довозећу тоне и тоне хуманитарне помоћи. Покретач и оснивач Српске заједнице у Паризу, Српског грађанског културног друштва „Горња Савоја“ и хуманитарне организације „Хуманитас“. Оснивач је Европског покрета Србија и Црна Гора, Скупштине дијаспоре Срба, оснивач и предсједник Патриотског форума грађана Црне Горе из Европске уније и Швајцарске

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy