ИН4С

ИН4С портал

Убице Павла Булатовића и даље на слободи

1 min read

При­је 16 го­ди­на не­по­зна­ти уби­ца ис­па­лио је смр­то­но­сне хи­це у Па­вла Бу­ла­то­ви­ћа, та­да­шњег ми­ни­стра од­бра­не СР Ју­го­сла­ви­је. Де­це­ни­ју и по ка­сни­је ис­тра­га и да­ље тап­ка у мје­сту, а од на­ло­го­да­ва­ца и из­вр­ши­о­ца тог зло­чи­на не­ма ни тра­га.

pavle bulatovic

У мо­мен­ту пуц­ња­ве, Бу­ла­то­вић је сје­дио у ре­сто­ра­ну „Рад” са при­ја­те­љи­ма Ву­ком Об­ра­до­ви­ћем и Мир­ком Кне­же­ви­ћем, ко­ји су лак­ше ра­ње­ни.

Ње­гов брат Ран­ко Бу­ла­то­вић је ра­ни­је „Да­ну” ка­зао да га „бра­то­љу­бље не на­го­ни на јав­но ис­по­ви­је­да­ње би­ло ко­ме, већ на под­сје­ћа­ње да је 7. фе­бру­а­ра 2000. го­ди­не крв­нич­ки уби­јен”.

„Уби­ство ми­ни­стра вој­ног усред Бе­о­гра­да ни­ко и не по­ми­ње, као да ње­го­ве ко­сти и гроб ни­су до­во­љан до­каз да је по­ги­нуо“, ре­као је та­да Ран­ко Бу­ла­то­вић.

Ми­ни­стар од­бра­не СР Ју­го­сла­ви­је Па­вле Бу­ла­то­вић уби­јен је 7. фе­бру­а­ра 2000. го­ди­не, у 18.55, у ре­сто­ра­ну ФК „Рад” у Ули­ци не­зна­ног ју­на­ка на Ба­њи­ци. Том при­ли­ком лак­ше су ра­ње­ни Вук Об­ра­до­вић, ди­рек­тор Ју га­рант бан­ке из Бе­о­гра­да, и Мир­ко Кне­же­вић, управ­ник ре­сто­ра­на.

Не­по­зна­ти на­па­дач пу­цао је из ауто­мат­ског оруж­ја кроз про­зор ре­сто­ра­на из прав­ца обли­жњег фуд­бал­ског игра­ли­шта. Бу­ла­то­вић је по­го­ђен у ср­це и ком­плет­на еки­па хи­рур­га ВМА ни­је успје­ла да му спа­си жи­вот.

На Бу­ла­то­ви­ћа, Об­ра­до­ви­ћа и Кне­же­ви­ћа пу­ца­но је из ауто­мат­ског оруж­ја, нај­вје­ро­ват­ни­је „ка­ла­шњи­ко­ва”. Уби­ца је до­шао пре­ко глав­ног фуд­бал­ског те­ре­на. При­шао је зад­њој стра­ни са­ле ре­сто­ра­на на за­пад­ној три­би­ни ста­ди­о­на, гдје је ле­ђи­ма окре­нут про­зо­ри­ма сје­дио Бу­ла­то­вић са дру­штвом.

Пре­ма ри­је­чи­ма оче­ви­да­ца, са­мо је дру­ги ра­фал био не­што кра­ћи од три ис­па­ље­на ра­фа­ла. По­сли­је пуц­ња­ве уби­ца је по­бје­гао истим пу­тем ко­јим је и до­шао. По­бје­гао је пре­ко глав­ног те­ре­на, пре­ско­чио жи­ву огра­ду са ис­точ­не стра­не ста­ди­о­на и не­стао ка Бу­ле­ва­ру ЈНА.

Ка­ко се прет­по­ста­вља на­па­да­ча су та­мо че­ка­ли по­ма­га­чи у ауто­мо­би­лу. Уби­ца је по­бје­гао „фор­дом” пла­ве бо­је, са укра­де­ним та­бли­ца­ма БГ 144-634, и ту му се гу­би сва­ки траг. Пре­ма ри­је­чи­ма оче­ви­да­ца, Бу­ла­то­вић, Кне­же­вић и Об­ра­до­вић на­шли су се у ре­сто­ра­ну да би про­сла­ви­ли 50 го­ди­на по­сто­ја­ња „Ра­да”.

Ше­шељ оп­ту­жио Де­ли­ћа

На­кон уби­ства у Скуп­шти­ни СР Ју­го­сла­ви­је фор­ми­ран је ан­кет­ни од­бо­ра за ра­свје­тља­ва­ње тог уби­ства, ко­ји је пред­во­дио ли­дер ра­ди­ка­ла Во­ји­слав Ше­шељ. Го­ди­ну на­кон уби­ства, Ше­шељ је са­оп­штио да је у Бу­ла­то­ви­ћа пу­цао Иван Де­лић из Бу­две. Тај Бу­два­нин је де­ман­то­вао оп­ту­жбу, а ње­го­ви свје­до­ци су по­твр­ди­ли да је Де­лић 7. фе­бру­а­ра 2000. го­ди­не, ка­да је у Бе­о­гра­ду уби­јен Бу­ла­то­вић, био у Бу­дви.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thought on “Убице Павла Булатовића и даље на слободи

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *