Убице Павла Булатовића и даље на слободи
1 min readПрије 16 година непознати убица испалио је смртоносне хице у Павла Булатовића, тадашњег министра одбране СР Југославије. Деценију и по касније истрага и даље тапка у мјесту, а од налогодаваца и извршиоца тог злочина нема ни трага.
У моменту пуцњаве, Булатовић је сједио у ресторану „Рад” са пријатељима Вуком Обрадовићем и Мирком Кнежевићем, који су лакше рањени.
Његов брат Ранко Булатовић је раније „Дану” казао да га „братољубље не нагони на јавно исповиједање било коме, већ на подсјећање да је 7. фебруара 2000. године крвнички убијен”.
„Убиство министра војног усред Београда нико и не помиње, као да његове кости и гроб нису довољан доказ да је погинуо“, рекао је тада Ранко Булатовић.
Министар одбране СР Југославије Павле Булатовић убијен је 7. фебруара 2000. године, у 18.55, у ресторану ФК „Рад” у Улици незнаног јунака на Бањици. Том приликом лакше су рањени Вук Обрадовић, директор Ју гарант банке из Београда, и Мирко Кнежевић, управник ресторана.
Непознати нападач пуцао је из аутоматског оружја кроз прозор ресторана из правца оближњег фудбалског игралишта. Булатовић је погођен у срце и комплетна екипа хирурга ВМА није успјела да му спаси живот.
На Булатовића, Обрадовића и Кнежевића пуцано је из аутоматског оружја, највјероватније „калашњикова”. Убица је дошао преко главног фудбалског терена. Пришао је задњој страни сале ресторана на западној трибини стадиона, гдје је леђима окренут прозорима сједио Булатовић са друштвом.
Према ријечима очевидаца, само је други рафал био нешто краћи од три испаљена рафала. Послије пуцњаве убица је побјегао истим путем којим је и дошао. Побјегао је преко главног терена, прескочио живу ограду са источне стране стадиона и нестао ка Булевару ЈНА.
Како се претпоставља нападача су тамо чекали помагачи у аутомобилу. Убица је побјегао „фордом” плаве боје, са украденим таблицама БГ 144-634, и ту му се губи сваки траг. Према ријечима очевидаца, Булатовић, Кнежевић и Обрадовић нашли су се у ресторану да би прославили 50 година постојања „Рада”.
Шешељ оптужио Делића
Након убиства у Скупштини СР Југославије формиран је анкетни одбора за расвјетљавање тог убиства, који је предводио лидер радикала Војислав Шешељ. Годину након убиства, Шешељ је саопштио да је у Булатовића пуцао Иван Делић из Будве. Тај Будванин је демантовао оптужбу, а његови свједоци су потврдили да је Делић 7. фебруара 2000. године, када је у Београду убијен Булатовић, био у Будви.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
OSTAO JE ZA MENE MUČENIK , VIĐEN ČOVEK . OKUPIO JE NA SVOM POGREBU I ONE KOJI U OBIČNIM OKOLNOSTIMA BILI ZAJEDNO . PAVLE, DOVOLJNO .