Убиство Шаковића и случајне жртве Јовановића: Поповић поднио захтјев за признање кривице

Фото: архива
Суђење групи одговорној за убиство Милоша Шаковића и случајне жртве Радивоја Јовановића данас је у подгоричком Вишем суду одгођено за 9. септембар, по захтјеву одбране јер је један од оптужених, Радош Поповић поднио захтјев за потписивање споразума о признању кривице.
Сада слиједе преговори са тужилаштвом, након чега ће суд донијети коначну одлуку.
На данашењем суђењу, како преноси Стандард, специјални тужилац Саша Чађеновић предложио је да се Подгоричанину Марку Јовановићу суди у одсуству. Предсједница специјалног вијећа судија Евица Дурутовић казала је да ће списе предмета доставити кривичном вијећу Вишег суда у Подгорици ради одлучивања по предлогу тужиоца.
Подсјетимо, према оптужници, криминалну групу је предводио Јанко Вукадиновић, а чији је члан постао Марко Ч. Јовановић, оптужен је за двоструко убиство. Према наводима оптужнице, њих двојица су као саизвршиоци починили кривично дјело – тешко убиство. Као чланови организације наведени су Јанко М. Вукадиновић и његов брат Предраг, Драгољуб Б. Ћетковић, Кристина З. Брновић, Лидија В. Булатовић, Томо М. Оровић, Ђурађ Н. Лончар, Милош З. Божовић, Смаил Б. Лекић, Арнел Е. Мандић, Радош Р. Поповић, Лазар Р. Раичевић, Балша М. Тодоровић, Жељко В. Ђукић, Драго Б. Вукчевић, Александар З. Дропо, Марко М. Рнковић и Филип З. Секулић.
Како се наводи у оптужници, Марко Јовановић је 31. марта прошле године утврдио да Шаковић борави у локалу Форум након чега је аутомобил паркирао на оближњи паркинг. Потом је пјешке отишао до локала Форум и из пиштоља “глок” пуцао на Шаковића који је у првом тренутку успио да се заштити од метака.
Међутим, један од хитаца погодио је Радивоја Јовановића, недужног госта локала који је сједио за сусједним столом са својом супругом.
Шаковић се дао у бијег али након краће потјере, Јовановић га је сустигао и у њега испалио три смртоносна хица.
Прочитајте још:

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

