ИН4С

ИН4С портал

Убојито руско оружје: Крстарећа ракета „калибар“ у 60 секунди (ВИДЕО)

Крстареће ракете „калибар“ првобитно су произвођене за наоружавање најновијих вишенамјенских атомских подморница пројекта 885 „Јасен“.
ruska_raketa_kalibar_

Крстарећа ракета "Калибар", фото: РИА

ruska_raketa_kalibar_
Крстарећа ракета „Калибар“, фото: РИА

Крстареће ракете „калибар“ првобитно су произвођене за наоружавање најновијих вишенамјенских атомских подморница пројекта 885 „Јасен“.

Затим су њима почеле да се наоружавају подморнице пројекта 636, којима припада и „Велики Новгород“, као и војне бродове, преноси „Правда“

Домет „калибра“ је око 2.500 километара. Први пут су те ракете употребљене против терориста у Сирији 7. октобра 2015. године.

Тада су ракетни брод пројекта 11661К „Дагестан“ и мали ракетни бродови пројекта 2163 „град Свијажск“, „Велики Устјуг“ и „Углич“ избацили 26 крстарећих ракета из Каспијског мора. Од тада су „калибри“ у више наврата коришћени против терориста у Сирији.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy