Украјинци иду кући – Грузија победила Португалију за историју и осмину финала

Највеће изненађење на Европском првенству приредила је селекција Грузије која је савладала Порутугалију 2:0 и пласирала се у осмину финала. Турска је победила Чешку 2:1, а претходно су одиграна два ремија. Словачка и Румунија прошле су даље после 1:1, док је Белгији било довољно и 0:0 да кући пошаље Украјину.
Грузији је било потребно чудо и то чудо су и направили. Успели су да победе репрезентацију Португалије и то убедљиво.
Већ у другом минуту повели су голом Квараскелија, да би предност са беле тачке повећао Микаутадзе у 57. минуту, преноси Спутњик.

Иако су имали добрих шанси, Португалци нису успели да затресу мрежу како у првом тако ни у другом полувремену.
Грузија је исписала историју самим доласком на шампионат, али сада додаје још једну историјску страницу пласманом у осмину финала.
Са друге стране Турска се намучила, али је савлада Чешку која је од 20. минута играла са играчем мање.
У првом полувремену нисмо видели голове, а онда у 51. минуту предност турском тиму доноси Чалханоглу, међутим Чеси са играчем мање 15 минута касније стижу до изједначења.
Чинило се да ће тако и остати, а онда у дубокој надоканди херој Турске постаје Тусун који постиже гол за 2:1.

Фудбалери Словачке и Румуније меч трећег кола Европског првенства завршили су резултатом 1:1. Иако је Словачкој и реми играо улогу деловало је да ће до победе против Румуније.
У 24. минуту гол за 1:0 постигао је Дуда, али предност се није дуго задржала.
Већ у 37. минуту досуђен је пенал, а са беле тачке је за изједначење погодио Марин.
С обзиром да је и Словачкој и Румунији реми одговарао нисмо видели превише атрактивног фудбала у наставку па су тако оба тима славила са по једним голом.
Фудбалери Белгије и Украјине завршили су ме трећег кола Евроспког првенства без голова.
Нису Белгијанци успели да оправадају улогу фаворита у својој групи, али су успели да обезбеде даљи пласман.
Лепе шансе имао је у првом полувремену Кевин Де Брујне, док је у другом периоду Украјина преузела иницијативу.
У самој завршници Украјинци су имали неколико одличних прилика за гол који би их одвео у нокаут фазу, али добро је свој посао на голу обављао Кастелс.
На крају су Белгијанци после утакмице на којој нису постигли ниједан гол обезбедили даљи пласман.