ИН4С

ИН4С портал

УРА ПГ: Вешовића частили станом, а пјесник Бећо нема струју

1 min read
"Ријеч је о наставку неодговорне и себичне политике функционера ДПС-а, који су све локалне и државне ресурсе подијелили међу собом, попут хијена, а грађане оставили да једва састављају крај са крајем,“ напоменуо је Јеврић.

Бојан Јеврић, УРА

Док десетине хиљада грађана беспомоћно чекају посао на бироу рада, са слабим или никаквим примањима, а док се осиромашеним грађанима Подгорице годишње исплаћује преко два милиона евра за социјалу, Главни град доноси скандалозну одлуку да станове, чију изградњу су финансирали ти исти грађани, подијели политичким функционерима владајућих партија који са позамашним зарадама паразитирају и у бројним савјетима, управним одборима и комисијама, истакао је представник подгоричког одбора Грађанског покрета УРА Бојан Јеврић.

„Уколико замјеник градоначелника Часлав Вешовић, од зараде која на годишњем нивоу износи читавих 17.580 евра и од додатних 7.200 евра колико добија од издавања сопствених некретнина, није у стању да ријеши своје стамбено питање, већ му Главни град поклања стан од 72 квадратна метра, онда је недостојан одговорне функције коју обавља. Исто важи и за замјеника градоначелника Бориса Мугошу, који поред честих одбора и савјета зарађује идентичну зараду као Вешовић, као и за секретарку Нелу Савковић-Вукчевић (11.522 евра годишње), директора Младена Илића (14.892 евра годишње), савјетника Марка Ћулафића (12.168 евра годишње), директорицу Татјану Поповић (11.696 евра годишње), замјеника директора Јована Рабреновића (12.868 евра годишње) и друге“, указао је Јеврић.

Он истиче да је ријеч о наставку „неодговорне и себичне политике функционера ДПС-а, који су све локалне и државне ресурсе подијелили међу собом, попут хијена, а грађане оставили да једва састављају крај са крајем“.

„Просто је невјероватно да се градски станови дијеле људима који су на своје позиције постављени по партијском кључу, а који функције обављају у склопу политичког мандата. Осим тога, сама чињеница је да су наведене особе слабо познате широј јавности, због тога што својим дјеловањем нису учинили ништа (добро) због чега би их грађани памтили. Са изузетком господина Вешовића, чија је епохална ‘одбрана тековина ДПС-а’ на Конику, а никако одбрана државе, достојна озбиљне психолошке анализе.

Данас је свима јасно да је господин Вешовић бранио свој поклон-стан и друге бенефите, које никако није заслужио. И док такви добијају станове, пјесник којег зна готово сваки грађанин овог града и уз чије пјесме су расле и расту многе генерације живи 4 године без струје и са 65 евра мјесечне социјалне помоћи. И то је сасвим довољна слика о власти чије тековине брани Вешовић“, закључио је Јеврић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy