ИН4С

ИН4С портал

УЖИВО – Дан 348: Настављају се жестоке борбе за Артјомовск; Пољски премијер: Могућ је и Трећи светски рат

1 min read

фото: Спутњик

У току је 348. дан специјалне војне операције коју Руисја изводи у Украјини. Настављају се жестоке борбе за Бахмут. Владимир Зеленски је признао да је ситуација у ДНР за украјинску војску тешка. Нови министар одбране Украјине биће Кирил Буданов.

08:51 06.02.2023

Пољски премијер Матеуш Моравјецки није искључио да би сукоб у Украјини могао да доведе до Трећег светског рата

„Крај овог рата ће доћи тачно када Русија одлучи да се повуче са територије Украјине. Било добровољно или у форми присиле“, рекао је Моравјецки у интервјуу шпанском листу Мундо, одговарајући на питање како ће се, по његовом мишљењу, завршити сукоб у Украјини.

Одговарајући на појашњавајуће питање да ли „присилна форма” значи Трећи светски рат, пољски премијер је рекао: „Ми узимамо у обзир све сценарије“.

08:43 06.02.2023

Руски артиљерци уништили су украјинску хаубицу Д-З0, заједно са посадом и муницијом, на десној обали Дњепра у подручју Дњепровке, код Херсона, из које је гранатиран град Гола Пристан на супротној обали Дњепра.

Том приликом, четири војника су погинула, док су три повређена.

08:22 06.02.2023

Војници Оружаних снага Украјине дезертирају са положаја у области Кремено, где су руске трупе у офанзиви, рекао је за Спутњик потпуковник ЛНР у пензији Андреј Марочко.

„У области насеља Кремено забележено је самовољно напуштање положаја украјинских војника. У току активних ослободилачких акција, наши војници примећују низак ниво морално-психолошког стања у редовима оружаних формација Украјине на правцу Кремено“, рекао је он.

07:15 06.02.2023

Уочи очекиване посете израелског шефа дипломатије Елија Коена Кијеву, украјинске власти захтевају да израелска страна јавно осуди поступке Руске Федерације и одобри кредит Кијеву у висини од пола милијаде долара, пренео је портал Вала.

Како преноси портал, украјинске власти очекују да Тел Авив помогне у лечењу војника и цивила повређених у борбама.

„Председник се неће састати са Елијем Коеном само ради фотографисања“, рекао је високи украјински званичник.
„Одржавање састанка зависи од спремности Израела да предузме кораке у корист Украјине“, објаснио је он порталу.

07:14 06.02.2023

Председник Украјине Владимир Зеленски признао је да је ситуација за Оружане снаге Украјине веома тешка у ДНР, где се борбе настављају.

„Видимо повећани притисак у различитим правцима фронта, као и притисак у информационом пољу. У Доњецкој области је веома тешко – жестоке борбе. Али колико год да је тешко и без обзира на притисак, морамо издржати“, рекао је Зеленски у видео обраћању грађанима.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “УЖИВО – Дан 348: Настављају се жестоке борбе за Артјомовск; Пољски премијер: Могућ је и Трећи светски рат

  1. А како тешка ситуација „црни зелени“кад си до јуче тврдио да Русија једва издржава…
    СЛОГА БИЋЕ ПОРАЗ ВРАГУ!!!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy