Крај за “орлове“ на Европском првенству: Са два бода се враћају у Србију

Фудбалери репрезентације Србије завршили су такмичење на Европском првенству на последњем месту у групи. Орловима је била потребна победа против Данске, а дуел је завршен резултатом 0:0.

Нису ни Енглези помогли који су одиграли против Словеније такође 0:0.

Тако је Енглеска завршила као прва са пет бодова, Данци и Словенци следе са по три, а Србија је са два на последњем месту. Реално је рећи да се очекивало много више.

Све се завршило звиждуцима играчима са трибина у Минхену.

Утакмица је била спора, без превише шанси, Србија је запретила тек у пар наврата, највише преко Александра Митровића, док је добру шансу у самом финишу имао Сергеј Милинковић-Савић.

Остало је 0:0. Од укупно 24 репрезентације које учествују, само осам тимова иде кући после прве фазе, а један од тих тимова је и Србија. Нажалост.

Пробао је селектор Драган Стојковић Пикси са променама, експериментима, увео је Мијаиловића и Самарџића у прву поставу, мешао је карте, играо и са тројицом нападача, али то није било довољно да се пробију Данци.

Нису ни Данци одиграли ништа посебно, али недостајало је праве завршнице у игри нашег тима. Али не само завршнице, већ више од тога недостајало је креације на средини терена.

Одбрана је позитивно изненађење, примили смо два гола на три утакмице.
Могло је ово много боље да се заврши…

КРАЈ

Србија завршава такмичење на последњем месту у групи

Надокнада

Игра се надокнада времена, велика шанса за Сергеја – 0:0. Шутирао је по земљи

88′ – Завршница утакмице

Нема још много времена за Орлове којима је потребна победа. Влаховић је пробао главом, остаје – 0:0

86′ – Шанса за Данце

Опасан напад Данске, после центаршута добра реакција Живковића – 0:0

83′ – Митровић тражи пенал

Пао је Митровић, тражи пенал, али добија жути картон – 0:0. Добра је то серија акција била нашег тима.

80′ – Шанса за Митра!

Добра шанса за Митровића, лопта је прохујала поред гола – 0:0

79′ – Митровић оборен

Митровић је оборен у игри без лопте

72′ – Младеновић ће у игру

Нова измена у нашем тиму

67′ – Влаховић уместо Илића

Ево сада и Влаховића у игри, још један нападач – тројица нападача!

64′ – Добра шанса за Данску

Вестегор је био сам после корнера, брани Рајковић – 0:0

60′ – Кристенсен је опробао ударац

Шут, али далеко преко гола. Опасни су Данци, прете – 0:0

54′ – Гол, али офсајд!

Невероватно, постигла је Србија гол, али је он поништен због офсајда – 0:0. Штета, штета, штета…

49′ – Опасан напад Данске

Напали су Данци по десној страни, одбранили смо се. А онда изборили корнер на другој страни – 0:0

46′ – Почело је друго полувреме

Настављена је утакмица, видећемо како ћемо изгледати са новом двојицом играча – 0:0

Промене

Душан Тадић и Лука Јовић улазе у игру! Изашли су Самарџић и Гудељ.

ПОЛУВРЕМЕ

Србија – Данска 0:0 после 45 минута. Нерешено на полувремену. Србија без шута на гол.

39′ – Добра шанса за Винда

Винд се оклизнуо, имао је шансу. Шутирао је унутар шеснаестерца – 0:0

32′ – Брани Рајковић

Рајковић брани, опет су Данци припретили – 0:0

29′ – Брза додавања

Брза додавања Данаца, али нису успели да пробају са ударцем. Добро смо се одбранили – 0:0

24′ – Поништен гол Данске

Данци су дали гол после корнера, лопта је изашла ван терена, остаје 0:0

21′ – Шут Ериксена

Е, сад су Данци опасно припретили, брани Рајковић покушај Ериксена – 0:0!

18′ – Корнер

Данци су извели корнер, Рајковић је добро одреаговао и ухватио лопту – 0:0

15′ – Орлови све више са лоптом

Србија има све већи посед и то је добар наговештај – 0:0′. Потом опасна шанса за Данце, Бах је био у шанси.

11′ – Први покушај Орлова

Лукић је покушао да проигра Живковића, а лопта је отишла у гол-аут. Мало је то јачи пас био – 0:0

7′ – Данци држе лопту

На старту утакмице Данци имају више времена лопту у поседу. Резултат је 0:0

4′ – Жути картон за Миленковића

Миленковић је добио жути картон врло рано… Пробали су Данци, брани Рајковић.

2′ – Гласни навијачи Србије

Преко 30 хиљада навијача Србије је на трибинама, ори се Србија, Србија и Косово је Србија. Данци су држали лопту на старту дуела – 0:0

1′ – Почео је судар Србије и Данске!

Почело је! Србија јуриша на победу!

Ори се “Боже правде“ у Минхену!

Репрезентативци два тима су на терену, следи интонирање химни.

Марш на Дрину!

Ори се Марш на Дрину са трибина, уз овације Новаку Ђоковићу, преноси Спутњик.

Подршка Новака Ђоковића!

Новак Ђоковић налази се на стадиону где ће подржати Орлове!

Познати састави! Пикси спремио изненађење!

Интересантно је да је у првих 11 Мијаиловић, а шансу од првог минута добио је и Лазар Самарџић.

Србија: Рајковић – Вељковић, Миленковић, Павловић – Мијаиловић, Илић, Гудељ, Лукић, Живковић – Самарџић – Митровић

Данска: Шмајхел – Вестергард, Кристенсен, Андерсен – Бах, Хојбјерг, Хјулманд, Меле – Ериксен – Винд, Хојлунд

3 thoughts on “Крај за “орлове“ на Европском првенству: Са два бода се враћају у Србију

1. Desilo se ono što sam najavio. Piksiju doživotno zabraniti pristup reprezentaciji. Najgori selektor u istoriji našeg fudbala.