ИН4С

ИН4С портал

Вече поезије Радислава Гардашевића данас на Филозофском факултету у Никшићу

Након успјешне промоције нове књиге поезије Радислава Гардашевића „Моја тапија“ у Народној библиотеци “Радосав Љумовић” у Подгорици, Гардашевић ће сјутра вече (сриједа, 24. април) представити своју књигу у амфитеатру Филозофског факултета у Никшићу, са почетком у 19 часова.

О књизи, чији издавач је Удружење књижевника Црне Горе, говориће проф. др Драган Копривица, др Радоје Фемић и мр Александар Ћуковић, медијатор Вечери биће пјесникиња Наташа Лалатовић, а љубитељима поетске ријечи обратиће се и аутор.

Гардашевић је пјесник из Никшића, има објављен значајан број збирки, а током неколике деценије запажен је и његов ангажман на афирмацији наших пјесничких токова. Рођен је 1948. године у Ублима чевским, општина Цетиње. Више година је радио у просвјети, а потом у библиотеци Филозофског факултета у Никшићу. Са младим никшићким писцима основао је Књижевни клуб “Владимир Мијушковић”, а потом с групом пјесника 1979. године и Књижевни клуб “Мирко Бањевић”, који је прерастао у истоимену Књижевну заједницу, чији је Гардашевић предсједник.

Прву пјесничку збирку “Да отворим сан” објавила му је издавачка кућа “Побједа” 1980. године, а потом је изабран за члана УКЦГ. Заступљен је у бројним антологијама, уз велики број пјесама у нашим најугледнијим зборницима поезије, листовима и часописима.

За збирку “Прегршти несанице” 2009. добио је књижевну награду “Мирко Бањевић”, а лауреат је и “Видовданске повеље” УКЦГ.

Има запажено учешће у организовању књижевних вечери у више градова. Дужи низ година на Филозофском факултету у Никшићу водио је изузетно популарну “Књижевну трибину четвртком” промовишући познате књижевне ствараоце Црне Горе и окружења, а афирмисао је и пјеснике, студенте Филозофског факултета…

Још као млад стваралац учествовао је на Струшким вечерима поезије “Млада Струга” и Никшићким књижевним сусретима, а у Књижевној заједници је својевремено покренуо и издавачку дјелатност. Живи и ствара у Никшићу.

Књижевни опус Гардашевића одише архетипским сликама, уз посвећеност нашој прошлости и историји, медитативним и љубавним мотивима и визијама стварности.

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy