Већина чланова Савјета РТЦГ крије банковне рачуне од АСК-а
1 min read
РТЦГ
Према подацима Агенције за спречавање корупције (АСК) већина чланова Савјета РТЦГ није дозволила тој институцији да им се контролишу банковни рачуни, пише Дан.
Према доступним подацима осам чланова Савјета и то предсједник Иван Јоветић, као и чланови Горан Секуловић, Илија Деспотовић, Давид Делибашић, Павле Д. Радовановић, Бојана Јокић и Никола Татар нијесу дали такву врсту сагласности, а то су урадили Милан Радовић и Предраг Марсенић.
Од врха менаџмента РТЦГ највећу плату прима генерални директор те куће Божидар Шундић и то 2.734 еура. Пријавио је да је дозволио да му АСК контролише рачуне, а навео је да од имовине посједује стан од 94 и пола њиве од 29.841 метра квадратног. На име његовог сина Луке води се аутомобил „мерцедес”.
Предсједник Савјета РТЦГ Иван Јоветић навео је у имовинском извјештају да му је надокнада у том тијелу 708 еура, запослен је у ИССП и плата му је 701 еуро, на Универзитету Доња Горица имао је пар мјесеци хонораре од 200 и у ЦЕЕС исто толико. Имао је лани и ауторске хонораре од 1.100 еура. Његова супруга Николина ради у једном привредном друштву и плата јој је 500 еура. Јоветић је власник наслијеђеног стана од 82 квадрата, аутомобила „рено”, акција у више предузећа, отплаћује кредит од 30.000 еура и није дао дозволу да му АСК контролише банковне рачуне.
Члан Савјета Милан Радовић навео је у извјештају да му је надокнада у том тијелу 540 еура, плата у НВО Грађанска алијанса око 700, а од пружања експертских услуга и путних трошкова лани је приходовао око 6.000 еура. Његова супруга ради у ОШ „Максим Горки” и плата јој је 490 еура, а на њено име се води стан од 58 квадрата, аутомобил „рено”, као и кредит од 60.000 еура. Радовић је дозволио да му се контролишу банковни рачуни.
Члан Савјета Горан Секуловић лани је у том тијелу зарадио 6.120 еура, за рад на Црногорском порталу приходовао је 255, а Савез удружења пензионера му је исплатио 2.000. Његова кћерка Бојана има плату од 250 еура, док син Рако прима наслијеђену пензију од мајке у износу од 185 еура. Секуловићи су власници неколико некретнина, на Горана Секуловића се води стан од 88 квадрата, стара кућа од 56, док су син и кћерка посједују по половину плаца од 600 и стана од 30 метара квадратних. Секуловић није дозволио да му АСК контролише рачуне.
Његов колега Илија Деспотовић, осим прихода од 510 еура у Савјету, има пензију од Фонда ПИО Црне Горе од 350 и 72 еура од Фонда ПИО Србије. Његова супруга Ана ради за плату од 950 еура. Деспотовић је пријавио да има два стана од 58 и 44 квадрата, аутомобил „ауди”, уштеђевину од 8.600 еура и није дао сагласност за контролу рачуна.
У имовинском извјештају Давида Делибашића наведено је да му је приход у Савјету 604 еура мјесечно, плата у Музејима и галеријама Никшић му је 508 еура, а од хонорара је лани приходовао око 4.500 еура. Није дозволио контролу рачуна АСК. Од некретнина пријавио је кућу, стан, двије гараже и два плаца.
Чланица Савјета Бојана Јокић навела је да јој је надокнада у том тијелу 610 еура, а редовна плата око 250. Она посједује стан од 43 квадрата, а у њеном картону се наводи да није дала сагласност за контролу рачуна.
Радовановићу плата преко 1.900 еура
Члан Савјета Павле Радовановић пријавио је накнаду у Савјету од 522 еура, док у Привредној комори зарађује мјесечно 1.980 еура, а на име допунског рада лани му је исплаћено 2.100.
Његова супруга Милодарка ради за плату од 468 еура. Радовановић је пријавио да посједује стан, пашњак, шуму и ливаду, а његова супруга апартман. Такође, власници су три возила, а Радовановић отплаћује два кредита од укупно 47.000 еура.
Члан Савјета Никола Татар има надокнаду од 550 еура, редовну плату у Радио-дифузном центру од 810 еура, а на име других прихода лани је инкасирао око 2.100 еура. Није дао сагласност за контролу рачуна.
Његов колега Предраг Марсенић у Савјету има приход од 499 еура, као спортски директор Црногорског олимпијског комитета прима плату од 1.100 еура, а од рада у комисији за антидопинг лани је зарадио 3.000. На његово име се воде двије куће од 98 и 96 квадрата, а сувласник је више наслијеђених некретнина. Он је дао сагласност за контролу рачуна.
Нијесу дали већу плату Шундићу
Подсјетимо, Дан је раније писао да је Савјет РТЦГ усвојио закључак којим је одбијен предлог да се генералном директору Јавног сервиса Божидару Шундићу зарада повећа на око 3.600 еура. Одлука је донијета након што је Савјету РТЦГ упућен на усвајање Шундићев анекс уговора о раду, који предвиђа увећање његове зараде.
“Запослени има право на зараду која се добија множењем коефицијента сложености посла на који је запослени именован 20,75 са обрачунском вриједности коефицијента који утврђује Влада Црне Горе, почев од 2. септембра 2019. године, уз увећање од три просјечне зараде у ЈП РТЦГ, остварене у претходном мјесецу. Посебни дио зараде обухвата накнаду трошкова топлог оброка и регреса, и у бруто износу износи 70 одсто обрачунске вриједности коефицијента”, наводи се у анексу.
(ДАН)

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


НАРАВНО ДА КРИЈУ,НИЈЕ ЛАКО МУЉАТИ А ЈОШ ТЕЖЕ ЈЕ ЧЕСТИТО ЗАРАДИТИ! ПОЛАКО!
Da li ova nova vecina moze od RTCG da napravi javni servis ili da narod prestane placati pretplatu na ovu nacisticku tv !??