ИН4С

ИН4С портал

(ВИДЕО) Нови детаљи напада у Истанбулу: Бомбу детонирала жена, након бомбашког напада дошло до пуцњаве

1 min read

Фото: УАБ

Терористички напад у Истанбулу, у којем је погинуло најмање шест, а повређена 81 особа, починила је жена, саопштио је вечерас потпредседник Турске Фуат Октај.
Јака експлозија одјекнула је у центру Истанбула. Погинуло је најмање четворо људи, док је 38 особа повређено, потврдио је гувернер Истанбула Али Јерликаја.

Експлозија се догодила у центру града, у улици Истиклал која је веома популарна међу туристима.

Према првим информацијама, четворо је мртвих, а 38 повређених у експлозији у центру Истанбула, саопштиле су градске власти.

После експлозије, пуцњава у Истанбулу

У станици метроа Шишхане у Истанбулу се чула пуцњава, пише турски лист „Хаберерк“.

Према подацим турског листа, полиција је ликвидирала једну особу.

 

Како наводе Турски медији, експлозија се догодила у улици Истиклал. Док је на улици владала паника, на лице места упућене су бројне полицијске, ватрогасне и медицинске екипе. Саопштено је да има повређених. Није дата званична изјава о узроцима експлозије.

 

 

ГУВЕРНЕР ИСТАНБУЛА: ИМА ГУБИТАКА ЖИВОТА

Гувернер Истанбула Али Јерликаја дао је своју прву изјаву на Твитеру након експлозије. Јерликаја је рекао да у експлозији има жртава и повређених.

Јерликаја је рекао:

„Данас, око 16.20, догодила се експлозија у улици Таксим Истиклал у нашој четврти Бејоглу. На лице места упућене су наше полицијске, здравствене, ватрогасне и екипе АФАД-а. Има повређених и повређених. Догађаји ће бити подељени са јавношћу.“

Новински извештач Мехмет Караташ је такође направио везу са друге тачке у региону: „Експлозија се догодила у згради број 190 у Истиклалу. Предузете су интензивне безбедносне мере. Право питање које овде чека одговор је да ли је ово терористички напад? Постоји забринутост и рад на овоме. Јединице обезбеђења „Интезивно ради и даље. Има повређених“, рекао је он.

Фото: Слика екрана

РТУК: ЕМИТОВАЊЕ ЗАБРАЊЕНО

Врховни савет радија и телевизије (РТУК) известио је да је уведена забрана емитовања инцидента након експлозије.

У саопштењу РТУК-а, „Уведена је забрана емитовања експлозије у Истанбулу. На то се скреће пажња свих медијских организација“, наводи се у саопштењу.

ПРАВНОПРАВНИШТВО ПОЧЕЛО ИСТРАГУ

Главно јавно тужилаштво Истанбула саопштило је да је покренута истрага о експлозији која се догодила у улици Истиклал.

У саопштењу Главног јавног тужилаштва у Истанбулу, „Данас је покренута истрага од стране нашег Главног јавног тужилаштва у Истанбулу због експлозије на тргу у улици Истиклал и именовано је 5 јавних тужилаца. Кривично судство мира забранило је све аудио-визуелне вести и сајтове друштвених медија у вези са експлозијом.”

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “(ВИДЕО) Нови детаљи напада у Истанбулу: Бомбу детонирала жена, након бомбашког напада дошло до пуцњаве

  1. Jel to vladari sveta u pokusaju gube zivce zbog uspeha i zloupotrebljavaju svoja ovlascenja u ispiranjima mozga srca duse vere prava IAKO KRIVI ubedjuju da neko drugi kriv nebitnim neposrednim izvrsiocima njiovih zelja . Ops moze bit da ih nervira i sto napisah da vladari su sveta u pokusaju ka i svi koji tu zelju imali prije njih.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy