ИН4С

ИН4С портал

(ВИДЕО) Протојереј Јован Пламенац: Либерална партија Црном Гором „баца бомбице“ и потпаљује народ на мржњу

1 min read

O. Јован Пламенац

Што се, заправо, догодило?

На самом почетку разговора, већ у другом минуту, Јелена Марковић је Митрополију црногорско-приморску назвала „Црквом Србије“. И водитељка и водитељ емисије опоменули су је да Митрополију црногорско-приморску назива њеним именом, али узалуд. Стога сам се ја њој обратио назвавши је Марија. Водитељка ме исправила, мислећи да сам погријешио, па сам објаснио да сам само прихватио „фазон“ употребе лажних имена. И рекао сам да госпођа Марковић тако може бити и Јелена, и Љиљана, и Петрана.

Како је Јелена Марковић наставила да Митрополију црногорско-приморску назива „Црквом Србије“, и то је радила до краја разговора, ја сам њу касније назвао Меримом, потом Катарином и Јасмином. То сам радио са намјером да јој укажем на бесмисао импутације лажног имена Митрополији које је неко смислио, у духу Бебе Поповића, а читав тај покрет вељих Црногораца здушно, војнички послушно, прихватио, очито са намјером да се у јавности створи представа да је Митрополија црногорско-приморска, као „Црква Србије“, страно тијело у Црној Гори.

Ето, то је био тај „невиђени линч, агресија и мржња клеронационалистичких кругова (…), гола етнонационалистичка и вјерска мржња и шовинизам (…), шокантни излив мржње према свему Црногорском али и отворена мржња према Муслиманима, националним, вјерским и другим мањинама“, из саопштења Либералне партије.

У саопштењу се не помиње да је Јелена Марковић Митрополију све вријеме називала кривотвореним, спекулативним именом. Штовише, у самом саопштењу нема „Цркве Србије“, него СПЦ.

„Марковић је водила аргументовану и пристојну дискусију о Његошевом маузолеју на Ловћену“, каже се у Саопштењу. Та „пристојност“ састојала се у сталном вријеђању Цркве оптужбама за фашизам, позив на крвопролиће, екстремизам, дестабилизацију Црне Горе…, а „аргументована дискусија“ у понављању тврдње да је цркву на Ловћену није порушила аустријска војска него краљ Александар који је потом на њеном мјесту подигао своју цркву и тврдње да та нова црква није саграђена на темељима и по габаритима старе, те да је камење старе цркве вргнуто низ Ловћен. Да су те папагајске тврдње лажне документовано сам и сам показао и на прес конференцији којом смо најавили Округли сто „50 година од разарања Његошеве капеле на Ловћену“ и на самом Округлом столу.

Није ми баш разумљиво зашто су у Либералној партији као увреду за Јелену Марковић издвојили два имена, како кажу муслиманска (иако их користе и православни), тим прије што је мене моје друштво у дјетињству и младости звало именом које је једна римокатоличка варијанта имена Јован, дио њих и сада ме тако зове и на то име им се одазивам као и онда и ни најмање ми не смета иако сам православни свештеник. Они се издају за грађанску партију и заиста им је глупо што су јавно написали да називање муслиманским именима Јелене Марковић може бити унижење. Нијесу написали да сам ја Јелену, и поред њене злонамјерности у именовању Митрополије „Црквом Србије“, прво назвао најљепшим православим именом, Марија, именом Пресвете Богородице.

Понашањем чланице свог Предсједништва Јелене Марковић у емисији ТВ Прва и спиновима у свом саопштењу, Либерална партија показала је како се Црном Гором „бацају бомбице“ и потпаљује народ на мржњу.

Како је текао разговор о којем је ријеч на ТВ Прва ево на овом линку:

 

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

14 thoughts on “(ВИДЕО) Протојереј Јован Пламенац: Либерална партија Црном Гором „баца бомбице“ и потпаљује народ на мржњу

  1. Ne znam da li je ova g.Markovic rod Savicu Markovicu Stedimliji …po prezimenu jeste,ali ovo STEDIM LI JA (ona se ne stedi) nikako njoj ne prilici iako imaju istu ideologiju…

    2
    2
  2. Либерална(лабилна) тзв.партија се одрекла Његоша.Шта сада хоће?Зашто им нико не рече да се не мјешају у оно што не поштују.Пријете санкционисањем и само би да ‘апсе,пале гуме,проћерују…и вријеђају Његоша а својатају га да му промјене вјеру.Јелена,читај Његоша,ако смијеш,немој га прекрштавати ка што си себе.

    23
    7
  3. Каже лудача да је Александар Карађорђевић који је убијен 1934 године срушио цркву на Ловћену 1974

    22
    8
    1. To su elementarno neobrazovane osobe, koje su jedva završile neke zanatske škole, ne razlikuju epohe, ljude, događaje. Neko joj je rekao dvije tri papagajske floskule koje treba da upotrebljava i tu se sva argumentacija završava. Uopšte mi nije jasno zašto se tom polusvijetu daje na važnosti i zašto se ljudi uopšte spuštaju na pijačni nivo tih dukljanskih klovnova, smatram velikom greškom da se jedan sveštenik SPC i urednik jednog renomiranog radija natpričavaju sa ovim kreaturama.

      5
      5
  4. И онда се они вријеђају када их називамо усташама, након њихових салви бљувотинских, приземних увреда, вријеђања и пријетњи цркви и народу !? Па њихов биједни рјечник је ПОТПУНО ИСТИ, ако не и гори, од рјечника Павелића и оних усташа!
    Штедимлија, Јеврем Брковић, Секула Дрљевић, Славко Перовић, послије Новак Килибарда и Мило су сви агенти који су радили на плану ЦРВЕНЕ усташког Монтенегра који ће најтјешње односе имати у Конфедерацији са Хрватском, Федерацијом муслимана и Хрвата и са Албанијом, или преведено са свим кољачима и убицама српског народа, уз подршку ментора из Ватикана и са Запада!
    Та политика вам НИКАДА НЕЋЕ ПРОЋИ то црвеним словима на данашњу Огњену Марију, на којој су усташе из Ливна поклале 1941-ве 4000 Срба, добро запамтите !

    24
    8

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy