ИН4С

ИН4С портал

Влада „дере кожу“ са леђа грађанима спасавајући Монтенегро ерлајнс

Ствар је проста, плаћајући порезе храните њихову дјецу умјесто вашу, деру вам кожу да би се они гријали, отимају вам будућност ждерући вашу садашњост, давајући харач њима, убијате себе.

Илустрација

Пише: Милош Кривокапић

155 милиона евра Влада ЦГ даје Монтенегро ерлајнсу, а то је прикупљени новац од запослених у реалном сектору. Плаћајуци порезе финансирате деценијски непрофитабилну компанију са инсталираним гласачким ткивом – ухљебима.

Када пропадне нпр. ситни предузетник, он не добија новац пореских обвезника да настави са бизнисом. Када радник добије отказ у привреди, не добија плату зато што је остао без посла.

Тачно 250 евра ће свако од 620.000 становника да плати гурање Монтенегро ерлајнса, тј. четворочлана породица ће умјесто љетовања у Анталији да уплати новац за летење националне авиокомпаније равно до дна, ако дно уопште овдје постоји.

Уколико терет од 155 милиона подијелите на плећа запослених у привреди, онда тек видите колико се отима од ваших уста да би се дало онима који безбрижно и константно праве губитке.

Ствар је проста, плаћајући порезе храните њихову дјецу умјесто вашу, деру вам кожу да би се они гријали, отимају вам будућност ждерући вашу садашњост, давајући харач њима, убијате себе.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

12 thoughts on “Влада „дере кожу“ са леђа грађанима спасавајући Монтенегро ерлајнс

  1. Jeste li procitali analizu onog samozvanog strucnjaka za ekonomiju Kostica. Kaze covjek fa drzavna firma nemora pozitivno fa posluje ako je ona od drzavnog interesa. Dje je to naucio, kakva je to teorija je li on pri svijesti. Da bi ta konpanija opstala njeno ekonomsko okruzenje mora biti zdravo. Funk ija treba da joj bude profit a ne uhljebljenje. Ovo je budite sigurni osudjeno na propast. Ko je to siguran sta ce se desavati i naredne godine. Koji su to ekonomoski savjetnici, jesu li mozda sa mojkovackog univerziteta dje godina kosta 1000 e i zavrsava se za dan.

    1. Ti ćeš da ispravljaš Kostića? Evo da ti objasnim na primjeru autobuskog saobraćaja, pošto je avijacija za tebe previše. Državni interes je da između gradova u jednoj zemlji postoji redovan saobraćaj. Privatne autobuske kompanije će rado održavati liniju između Podgorice i Žabljaka u ljetnjim mjesecima kada se puno putuje, ali vam sezone nemaju interesa jer nema dovoljno putnika. To bi značilo da iz Žabljaka ne možeš doći do Podgorice u jesen ili u proljeće, jer autobus ide možda jednom mjesečno ili jednom u 15 dana. Ali neki ljudi imaju potrebu da putuju i van sezone, neko hoće da ode kod ljekara, đaci hoće vikendom da odu kući i obiđu roditelje i sl. Državni interes je da postoji redovan saobraćaj i društvo mora misliti o potrebama svih pojedinaca, makar u ovim osnovnim stvarima. Ista stvar je sa avio saobraćajem, samo na malo većoj osnovi. Low cost kompanije će rado letjeti u sezoni, ali van sezone baš i neće. A naše društvo ima potrebu za saobraćajnom povezanošću. Kako će pregovarački timovi ići u Brisel ako nema avio letova, neće valjda sa konjskim kočijama? Kako će studenti ići u Bg, Ljubljanu ili Milano, kako će privrednici ići na sajam u inostranstvu? Postoji društvena potreba za redovnom saobraćajnom povezanošću. Jesi li shvatio?

      1. Ovo stručno mišljenje bi trebalo poslati onim avetinjama u vladi Slovenije jer neće da spašavaju Adriju airways, već su je dali na prodaju jer njima, vjerovatno, turisti ne dolaze uopšte. Čak se pričalo da će da je kupi naš zemljak koji se bavi uvozom banana. Možda bi iz za MA trebalo nači nekog strateškog partnera koji se bavi bananama.

        1. Nije isto Slovenija i CG, Slovenija se nalazi skoro u centru Evrope. Do Slovenije se lako dolazi autom ili vozom iz Njemačke, Francuske, Italije, rastojanje je malo a putevi i pruge dobri. Njima saobraćajna dostupnost nije nikakav problem. Kod nas je situacija sasvim drugačija. Sve da se napravi jadranski auto put, mi smo 1400 km od Njemačke što je praktično nedostupno za dolazak automobilom, autobusom je agonija a vozovi ne postoje. Italija, Francuska, Danska su beskrajno daleko.

          1. Naravno da nije isto. Da li znači da neće nijedna avio kompanija letjeti u Crnu Goru, nego će ovi koncesionari za ACG iskešrati 100 i više milona zbog wild beauty? Što ako turisti dodju avionima MA ljeti u Tivat ili u Podgoricu, do Bara i Ulcinja, Budve moraju putem stajući u koloni po nekoliko sati, saobraćajni kolaps svakodnevno. Bolje da su za te pare napravili obilaznice oko primorskih gradova, više bi uradili za turizam nego sipajući u vreću bez dna. Da ne pričamo što su uništili HTP Boku i Ulcinj dajući ih „eliti“ pa sad lijete krokodilse suze za MA.

          2. Svako će rado letjeti u CG, ali samo dok traje sezona (vrati se na prethodni komentar). Nama treba redovna saobraćajna povezanost cijele godine. To je uvijek skuplje, cijena karata je veća jer se zimski gubitci kompezuju ljetnjim prihodima, a nekad trebaju i subvencije. Putevi se rade, nikad više u CG istoriji, i napraviće se to što nedostaje. Ti si vjerovatno vjerovao u one priče o našoj propasti bez srpskog žita, ali neuporedivo veći su izgledi da budemo uspješno društvo.

        2. Čudi me da i Hrvatska ne pomogne Croatia airlines-u sa par stotina miliona, s obzirom da su turistička zemlja. Što se tiče puteva grade se stvarno, samo treba doći do Kolašina odnosno do Podgorice. To što nedostaje napraviće se ali ko će biti vlasnik to je pitanje. Kad fali argumenata odmah se potežu srpsko žito i četnici. Lako je voditi i domaćinstvo i ekonomiju sa novim dugovima krpiti stare, a dug raste li raste. Narkomani ili kockari žive uživaju dok mogu da finansiraju svoje poroke, no je muka kad nekretnine krenu na doboš.Što je govorio jedan pametan čovjek „Riješio sam imovinsko stanje p…m s praga na tuđe imanje“

  2. Pa zar ga nisu pro-dali Rumunima.
    Rumunske stuardese bile sada pre neku dan kada sam isao sa tkz mn erlainzom… 🙂
    Neko izgleda debelo skida kajmak u tom buckurisu. 🙂

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy