Влада Србије ублажила мјере: Ево када ћете моћи на пијацу, у шетњу…
На данашњој сједници Владе Републике Србије, а у складу са епидемиолошком ситуацијом и мишљењем струке, донијете су одлуке у вези са ублажавање одређених мјера у вези са спречавањем ширења вируса Ковид 19.
Грађани старији од 65 година, моћи ће почевши од сутра, уторком, петком и недељом да излазе у шетњу у трајању од пола сата. Они ће својих пола сата за шетњу моћи да искористе у периоду од 18 часова до 1 сат иза поноћи, највише шест стотина метара од мјеста становања.
Од уторка, 21. априла дозвољен је рад послодавцима из области пружања услуга, попут аутомеханичарских и вулканизерских радњи, обућара, кројача, хемијских чишћења, школа за обуку возача као и послодавцима из области трговине на мало – књижаре, трговци моторним возилима, бициклима, наутиком, техничком робом, гражевинским материјалом…
Зелене пијаце (на отвореном и затвореном простору) од сутра су поново отворене уз обавезну примјену свих мјера заштите против ширења корона вируса.
Влада такође позива послодавце у области грађевинарства (високоградња и нискоградња) да наставе рад у пуном капацитету радом од сутра, 21. априла.
Сви послодавци су у обавези да радницима обезбиједе заштитна средства (маске, рукавице и дезинфекциона средства) и рад се мора обављати уз поштовање социјалне дистанце. Послодавци су дужни да израде посебан план мјера рада током ванредног стања, док су запослени у обавези да то поштују.
Фризерски салони и теретане на чекању
Они који и даље нису у могућности да наставе са радом су објекти чији рад подразумијева окупљање великог броја људи, попут радњи различитих дјелатности које се налазе у тржним центрима. Такође, рад и даље није дозвољен у дјелатностима које подразумијевају близак физички контакт, тако да фризерски салони, салони за његу љепоте, теретане и фитнес центри и даље остају затворени.
Битно је нагласити још једном да се рад у објектима и дјелатностима којима је то од сутра довољено може обављати искључиво уз поштовање свих мјера заштите и коришћење средстава за дезинфекцију и заштитних средстава – маски и рукавица.
Влада је одобрила и донацију од пет хиљада тестова Републици Српској у циљу спрјечавања ширења вируса Ковида 19, преноси Спутњик.
Прочитајте још:
Француски премијер Едуар Филип: Неразумно је планирати љетовања у блиској будућности
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Срамн ли владе,циљ јој је био да понизи Српску Православну Цркву за Васкрс и издејствује својеврсно одрицање њене пастве од Христа недоласком у храм на највећи хришћански Празник због забране.
Cilj ovih mjera nije nikakva zaštita nego prosto da se narod poblesavi
У прошлости су европски политичари попуштали наредбама својих астролога. Данас се они подједнако позивају на статистичаре Империјалног колеџа. У прошлости су им пружали онолико колико им треба за њихову либералну болничку политику. Данас предвиђају милионе смрти без и најмање научне строгости. Тхиери Меисан открива како су ови шарлатани преузели контролу над политиком Европске уније, Уједињеног Краљевства и одређених држава Сједињених Држава.
рофесор Неил Фергусон, велики свештеник управе либералне болнице и проналазач широке изолације против Цовид-19.
На почетку хладног рата на Западу било је уобичајено подсмевати се на слепоћу Совјета који су веровали у глупости професора Трофима Лиссенка. Први секретар странке Јосеф Сталин забранио је наставу генетике и искористио је Лиссенка да научно оправда марксизам, али није извукао ниједну практичну последицу. Данас је иста ментална болест стигла и на Запад. Професор Неил Фергусон увјерава да статистика може предвидјети животно понашање. То нема смисла, али многи високи политичари у то верују. Нажалост, за разлику од Совјета, они су извукли политичке посљедице које уништавају њихове земље.
Стварање Европског центра за превенцију и контролу болести
Већ две деценије западни политичари покушавају да користе статистичко знање о епидемијама да би донијели исправне одлуке које је потребно донијети у случају опасности. Након избијања САРС-а 2003. године, Европска унија је 2005. основала Европски центар за превенцију и контролу болести (ЕЦДПЦ). У другој половини 2008. ово и ротирајуће француско председништво одржали су симпозијум да испитају да ли школе треба да буду затворене за борбу против епидемије грипа, и да одреди када треба затворити и када да је отворимо. Није било говора о широкој изолацији целокупне популације.
Главни допринос је дао професор Неил Фергусон и Симон Цауцхемез са Империал Цоллеге Лондон. Упоредио је статистичке податке о затварању школа у Хонг Конгу 2003. и 2008. године, податке о штрајку наставника у Израелу 2000. године, утицају зонских празника у Француској од 1984. до 2006. године, затварању школа заражених грипом у Француској 1957. године и затварању поводом Шпански грип у неким америчким градовима и Аустралији 1918. И поменуо је неједнакости и неправде везане за затварање школа у Великој Британији и САД-у.
Од тог тренутка проблем је био наглавачке. Стручњаци су приметили да затварање школа нема значајан утицај на коначну стопу смрти, већ само на брзину ширења болести. Њихов задатак је био да пронађу решење за затварање болничких кревета који нису свакодневно заузети. Статистика више није служила здрављу Европљана, већ идеологији, либералном управљању.
Бернард Коуцхнер, француски министар спољних послова који је организовао овај симпозијум, био је тај који, када је био министар здравља (1992-93, 1997-99, 2001-02), више није реорганизовао француски болнички систем према медицинским критеријумима, већ према логици профитабилност је почела. У око 15 година, Француска је остварила значајне уштеде затварајући 15% својих болничких кревета; у поређењу са тренутним трошковима обуздавања, али смешно.
Шарлатанство професора Неила Фергусона
Професор Фергусон остаје европско мјерило за моделирање епидемија.
– Ипак, 2001. године, премијер Тони Блаир наговорио је премијера Блаира да закоље 6 милиона говеда како би зауставио болест слинавке и шака (одлука у износу од 10 милијарди фунти која се сада сматра бесмисленом).
– 2002. године израчунао је да ће болест луде краве коштати живота око 50 000 Британаца и 150 000 људи више ако се болест проширила на овце. У стварности их је било само 177.
– 2005. године је предвидио да ће птичји грип убити 65.000 Британаца. Укупно их је било 457.
Без обзира на то, постао је саветник Светске банке и многих влада. То је он који је 12. марта упутио поверљиву ноту француском председнику Еммануела Мацрону, најављујући пола милиона смрти у Француској. Уплашена, генерална одлука о изолацији донета је исте вечери. Професор Фергусон је такође 16. марта јавно објавио да ће, ако се ништа не предузме, до 55.000 смртних случајева бити у Великој Британији и до 1,2 милиона у Сједињеним Државама, форсирајући британску владу да промене своје политике.
Симон Цауцхемез, који му је била десна рука 2009. године, данас руководи одељењем за моделирање Института Пастеур. Наравно, члан је Елисее научног одбора у коме је предложио општу изолацију. Овај комитет је створио генерални директор за здравство, професор Јероме Саломон, духовни син и бивши технички саветник Бернарда Коуцхнера.
Преузимање компаније Фергусон заснован је на интелектуалној превари. Математичка биологија (сиц) могла би оправдати либерално управљање здравственим услугама.
Нажалост, иако статистика може проценити ефекте ове или оне мере након њене примене, они не могу предвидети понашање живог организма, вируса. Вирус се покушава проширити, али прије свега не убијати, што ненамјерно узрокује ако начин на који гнијезди још нема одговарајућа антитела. Ниједан вирус неће елиминисати ниједну врсту, укључујући људе, јер ако би је убио, пропао би.
Поред тога, екстраполација мера грипа на епидемију Цовид-19 је апсурдна: грип напада много деце, али не и Цовид-19, који демографски убија само старије људе или људе који имају дијабетес или висок крвни притисак. Деца заражена Цовид-19 имају веома мало вирусног оптерећења, па још увек није познато да ли су заразна.
Професор Фергусон је 22. марта признао да су његови прорачуни епидемије Цовид-19 засновани искључиво на бази података о епидемијама грипа која је била стара 13 година.
Поред тога, јасно је да се овај гуру удаљава, који није задовољан само либералном политиком примењеном на јавно здравље, већ је посвећен и ускраћивању слободе целих народа. Да би прикрили стварност ове аберације, присталице професора Фергусона одвлаче пажњу јавности предлажући употребу хируршких маски које, као што смо објаснили, нису од користи у случају епидемије [1].
Резултати професора Дидијеа Раоулта говоре сами за себе. Компјутерску кампању против њега оркестрирали су следбеници професора Неила Фергусона, баш као што су и совјетски генетичари прогонили Лиссенкове следбенике.
Расправа са професором Дидијеом Раоултом
Ове изјаве бацају ново светло на контроверзу између студената професора Неила Фергусона и професора Дидиера Раоулта. [2]. Супротно ономе што је речено, ово није проблем методологије, већ заправо сврхе.
Неил Фергусон је шарлатан који је преварно ухваћен, док је Дидиер Раоулт клинички лекар. Сљедбеницима првих је потребно да мртви вјерују у своју религију, они који брину о болеснима.
Проблем са којим се суочавамо није научна расправа, већ рат поновљених грешака против научне праксе. Запањујуће је чути како чланови научног већа Елисее критикују професора Раоулта због тога што није провео упоредне студије са контролном групом. Да ли одговорни лекар не треба да лечи неке од својих пацијената и намерно их жртвује у доба кризе?
Тхиерри Меиссан