ИН4С

ИН4С портал

Врх полиције Србије штити цргогорске зеленаше

milorad-veljovic

Само када криминалци не желе да плаћају заштиту полицијском и државном врху води се борба против организованог криминала. Боривоје Баровић и Горан Кнежевић из Будве, предводници групе зеленаша на вријеме су то схватили и поклонили луксузне станове у Београду начелнику београдске полиције Веселину Милићу и директору полиције Милораду Вељовићу, тако да сад смију да раде шта год зажеле.

Предузеће Белмострој бави се изградњом стамбених и пословних објеката. Једна од зграда које оно зида је на београдској адреси Пећка улица 13, општина Звездара. Бојан Гајовић, власник и директор Белмостроја, 2008. године, како би завршио објекат, на зајам узео 100.000 евра од Боривоја Борка Бараћа из Лепосавића и Горана Кнежевића, званог Топ, из Будве за кога се вјерује да је Шарићев човјек и друг Луке Бојовића.

Бараћ и Кнежевић су дужнику обрачунавали камату од 10 одсто на месјечном нивоу, добијали су по 5.000, 6.000 или чак 12.000 евра мјесечно.

Пошто није више имао пара да плаћа зеленаше, а после низа пријетњи упућених њему и члановима породице, Гајовић пристаје на „нагодбу“ са Бараћем и Кнежевићем. Задају му рок до кад мора да врати новац, а ако не успије, онда им мора уступити станове.

У складу са изнуђеним договором, Гајовић следећег дана одлази у писарницу у Палати правде, гдје овјерава пуномоћје којим Бараћа и Кнежевића овлашћује, да у случају да им не врати дуг од 250.000 евра до 20. децембра 2010, да могу у име и за рачун његове фирме да продају станове у згради.

Једном приликом, прије него што је требало да преда већу количину новца за камату, он је отишао у полицију у Краљеву и пријавио цијели случај.

Од полицајаца је тражио да забеиљеже бројеве новчаница и да снимају разговор између њега и изнуђивача.

Умјесто тога, полицајци су о постојању пријаве одмах обавијестили осумњичене који су се затим са још већим бијесом обрушили на Гајовића.

Злоупотребљавајући изнуђено пуномоћје из јула 2010, које је Гајовић писменим путем отказао 27. јануара 2011, Бараћ и Кнежевић су почели да продају станове у згради у Пећкој 13 у Београду.

Пошто зграда још није била завршена, они су са оружаном пратњом ушли на градилиште, одакле су отјерали раднике Белмостроја и почели да доводе своје људе и зграду зидају по неким својим пројектима.

Гајовић је на градилишту имао чуваре који су га редовно обавјештавали о упаду наоружаних људи и бесправним радовима. О свему је обавијештавао полицију, али из оближње полицијске станице Звездара није стизала никаква помоћ.

Коначно је Гајовић на градилишту поставио камере које су снимиле човјека који штити криминалце. Ради се о Веселину Милићу, начелнику београдске полиције, који је са наоружаном пратњом долазио да надгледа радове.

По ријечима очевидаца говорио је како је постао власник стана број 14, величине 275 квадратних метара. Била је то мала цијена коју су Бараћ и Кнежевић морали да дају првом човјеку београдске полиције да би заузврат несметано могли да рекетирају своје дужнике.

Како су се зеленашењем бавили и изван Београда поменута двојица су морала да имају и заштиту полиције на цијелој територији Републике. По ријечима очевидаца, један од станова у поменутој згради је из тог разлога дат директору полиције Милораду Вељовићу који се на градилишту још није лично појавио, пошто се тренутно тек завршава стан за Милића.

Пошто је увидио да иза цијеле групе стоје најмоћнији људи српске полиције, због чијег се ауторитета ништа не дешава ни у вези кривичне пријаве у Тужилаштву за организовани криминал, Гајовић је о свему обавијестио и сам државни врх у нади да ће макар од декларативно на борбу против организованог криминала спремног Александра Вучића добити неку заштиту.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *