ИН4С

ИН4С портал

Вучић: Груби грађевински радови на Тиршовој 2 биће готови већ у јулу

Председник Србије Александар Вучић изјавио је вечерас током обиласка радова на изградњи Универзитетске дечије клинике Тиршова 2 да ће груби грађевински радови бити готови већ у јулу и истакао да ће здравство и пре свега деца, добити најбоље услове за лечење.
Нешто сам се дуже задржао са Мартом Кос на вечери, ово (објекат Тиршове 2) је баш никло као печурка. Прошлог пута ту су били само рупа и шипови. У грађевинсмом смислу, груби радови, биће готови већ у јулу, па онда следе најтежи радови“, истакао је Вучић.
Председник је истакао да велики део новца обезбеђује ЕУ за тај пројекат и захвалио на томе.
„Ради се и гради брзо, то ће бити велика ствар за Београд и целу Србију, али и за децу у региону“, навео је Вучић.
Он је нагласио да се и на тај начин подиже животни стандард грађана Србије и показује брига према њима.
Вучић је напоменуо да вредност грађевинских радова износи 118 милиона евра, а да ће са опремом износити око 160 до 170 милиона евра, преноси Спутњик.

„Неће бити оних који би да деле децу, неке да лече, а неке да не лече. Поносан сам на Србију што овакав објекат гради. Изгледаће феноменално и биће решене приступне саобраћајнице. Изгледаће као свемирски брод. Хвала ЕУ за овај објекат.
Верујем да су ово велике ствари за бољи животни стандард, јер се он подиже не само кроз веће плате већ и кроз боље здравстне услуге. И то је та брига о људима и најбоља прилика да покажемо да бринемо о нашој деци у будућнос“, рекао је Вучић.
Нагласио је да је важно зато да се направи, после плана развоја Србије до 2027. године, и план развоја до 2035. године.
Министар здравља Златибор Лончар је изјавио да ће у Тиршовој 2 моћи да се лече сва деца из Београда, као и деца са тежим обољењима из целе Србије.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

18 thoughts on “Вучић: Груби грађевински радови на Тиршовој 2 биће готови већ у јулу

  1. Министар здравља Златибор Лончар је изјавио да ће у Тиршовој 2 моћи да се лече сва деца из Београда, као и деца са тежим обољењима из целе Србије.

    82

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy