ИН4С

ИН4С портал

Вучић одговорио Милатовићу: Заборавили сте да кажете – признали сте Косово против повеље УН, резолуције и закона

1 min read

Фото: Jutjub printskrin/Tanjug News Agency official

Председник Србије Александар Вучић учестововао је на на панелу „Придруживање Западног Балкана ЕУ“ у оквиру Глобалног безбедносног форума GLOBSEC 2024 у Прагу.

Учесник је био и црногорски председник Јаков Милатовић.

– Мислим да публика може да види колико се Александар и ја не слажемо и то је легитимно. Сада постоји јасан избор где желите да идете. За ЦГ је јасно, не знам да ли је јасно за Србију, али је легитимно имати нејасан став о томе где желе да иду. Мислим да Србија као највећа економија у региону је важна. Знате да сви говоримо истим језиком – рекао је Милатовић.

– Ускладили смо политику са ЕУ јер желимо да будемо део тог клуба. Разуем све што Александар говори али би било лакше за све нас ако би имали оптимисту као председника Србије уместо песимисту. Верујем да ЦГ може и хоће постати део ЕУ током мандара Урсуле фон дер Лајен – истакао је Милатовић.

– Постоји прича већа од Црне Горе и то ће бити велики сигнал другим земљама Западног Балкана истчним земаљама и да ће то помоћи песимистима да постану оптимисти, укључујући Александра – рекао је Милатовић.

Вучић је потом одговорио Милатовићу.

– Прво није тако лако и чисто. Заборавили сте да кажете нешто, имам јасну поруку у вези ЕУ пута, али многи из региона су инсистирали на нејасним порукама. Не бисте били тако добри, да нема лоше Србије. Када сте говорили о лаким одлукама, помињући 6 република, али говорећи о Црној Гори и другим земљама, узели сте учешћа у тој једној републици. Признали сте Косово и то је урађено без Повеље УН и резолуције 1244 и то је урађено против закона. Напад на Србију је урађен без одлуке Савета безбедности УН, то је мала ралика међу нама, која није тако мала. Да ми смо на ЕУ путу, и највећи проблем за Србију је наш однос са Приштином. То је веома тежак проблем за нас. Мој одоговр је океј, неки људи мисле да треба да нађемо лакши пут да се додворимо неком и да је добар. Видећемо 2028. године ко ће бити у праву, да ли ја песимиста или ви оптимисте. Ништа се неће десити до 2030, а Украјина ће тада бити прва земља која ће ући. Мислим да ће она ући до 2030. године. Нисам негативан, ја сам реалан. После тога мислим да ће Србија, Албанија, Црна Гора, Северна Македонија. Али након што Украјина уђе у ЕУ.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

36 thoughts on “Вучић одговорио Милатовићу: Заборавили сте да кажете – признали сте Косово против повеље УН, резолуције и закона

  1. Teza da ce Ukrajina do 2030 .uci u EU je suvise optimisticna.Da li ce uopste postojati kao drzava.?I ako je bude,bice ruska kolonija..

  2. Bavi se visokom politikom i medjunarodnim odnosima a NE SME da objavi rezultate popisa u svojoj kuci !
    To ga kandiduje da udje u EU do 2028.godine.Evropski standardi i demokratski principi ? Fuj !!!

    128
    1
  3. Kosovo je srbija po rezoluciji UN 1244 I Ustavu Srbije a ne drzava kosovo je i pre ovih akata bilo srbija nisko od CG i svih onih koji radi svojih interesa priznavanju Kim kao drzavu dodvoravaju se SAD

    210
    1
  4. Украјина НИКАДА, а можда ни тада, неће ући у ЕУ зато што има и што ће имати нејасне границе, ако Украјине уопште и буде. Ел Президенте, сасвим сигурно, иронично и паметно саопштава истине. Иначе је оптимиста, а Србија за његовог мандата иде напријед.

    360
    2
    1. Nisi u pravu: Mir ce doci, kad tad. Mir ce se sklopiti sa KRNJOM UKR, koja ce imato 20-ak miliona stanovnika. Zelenski ce biti smenjen na prvim, slobodnim izborima. Krnja UKR ce biti HITNO PRIMLJENA (PRE 2030, UPRAVO KAKO AV RECE… ko shivi otirach-poniznog SLUGERANA Milatovicevu-CG? Za sta su oni sad potrebni NATO-u da bi ih primili po ubrzanom postupku? Zato sto sluga Milatovic ih moljaka, da se „UMORIO“?) U EU, chemu se Rusi nece protiviti, ali uz obavezu i prakticne garancije da nikad ne udju u NATO.
      Ideja je da se RF ODVOJI OD KINE. To DJT-u nece biti lako u njegovom drugom mandatu (garantovano pobedjuje, ako prezivi 5 Novembar, sto opet mislim da ce da se desi. Najgore je proslo u Batleru. Vrlo je verovatno da ce izmedju Irana i Duboke Drzave (to su svi oni koji bi da komanduju neprestanim ratovima, koje gledate ovih dana kao i u zadnjih 30 godina) biti jos pokusaja. Uz Bozju Pomoc bice sve u redu. Zastita je pojacana na onim brojnim mitinzima, neprobojno staklo, koordinacija SS-lokalna policija, kontra-snajperisti…). RF nije nama (US) najveci neprijatelj. Vojno ih je NEMOGUCE POBEDITI. Oni su 100% amerikanizovani. Njina ekonomija je mala, bez obzira sto pricaju u zadnje vreme. Nisu nikakva ekon. pretnja US. Kina na drugoj strani takodje ne moze vojno da se porazi. Ali oni su NAJVECA PRETNJA US EKONOMIJI (de-dolarizacija, vise od 50% T-bill hartija u US vlasnik… totalna zavisnost na artiklima siroke potrosnje, milijarda i po ljudi)!!! Rusi su 1990-ih trazili da udju u NATO i bili su odbijeni. Nadolaze nova vremena, niko ne zna, kako ce se to sve razmotati…

  5. Velika je sramota Crne Gore što je priznala lažnu državu tako da je Milatoviću bolje da se drži po strani da ništa ne govori.

    272
    1. Скарабеј, хрватски назив балегар, је буба која живи у балеги и од балеге. Без ње му нема живота.
      Тако да су неке ствари просто природне.

      338
    2. Kosovo je srbija po rezoluciji UN 1244 I Ustavu Srbije a ne drzava kosovo je i pre ovih akata bilo srbija nisko od CG i svih onih koji radi svojih interesa priznavanju Kim kao drzavu dodvoravaju se SAD

  6. Možda je Crna Gora zaboravila, možda je Milatović zaboravio, ali Srbija sigurno nije zaboravila tu sramotu i to priznanje lažne države!

    265
    1
  7. Crna Gora se za vijek i vijekova ogrešila o Srbiju, tako da je Milatoviću bolje da ćuti i da se ne javlja kada je ta tema KiM u pitanju.

    268
  8. Зар то што је говорио господин Милатовић о господину Вучићу и Србији није било крајње препотентно и неваспитано? Говна упакована у „дипломатски“целофан су ипак само говна.

    353

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *