ИН4С

ИН4С портал

Вучић поручио из Париза: Поразићемо насилнике, побиједиће пристојна и модерна Србија

"Дражава није дала дозволу за одржавање ових протеста. Скупили се хулигани и решили да држе протесте. Наравно, ту има и деце која тако нешто не желе. Нама је стало до демократије, да нам се не понови случај Ранка Панића, то у Србији не сме да се дешава, мора да покажемо уздржаност", истакао је предсједник Републике Србије Александар Вучић

Александар Вучић (Фото: Принтскрин)

Председник Србије Александар Вучић укључио се директно из Париза и обратио се грађанима Србије поводом ситуације са демонстрантима која се тренутно дешава у Београду.

Вучић је на самом почетку рекао да се ујутру враћа за Београд и поручио грађанима да се не секирају, те да ће насилници бити поражени.

– Насилници нам нису нанелу велику штету. Биће поражени. Део њих биће похапшен. Коначно су све маске пале. Почели се да се туку између себе. Када је дошао до међусобне туче један је побегао преко ограде, а други је молио полицију за помоћ. Полиција је ухапсила и једног и другог, омогућила је помоћ избоденом – рекао је Вучић.

Председник Србије је нагласио да хулигани долазе свако вече с ножевима да некога претуку.

Полиција се склонила сасвим, али они гађају бакљама, руше ограду… Када су дошли до врата, тек тада је полиција реаговала.

Коментаришући хапшење сина Петра Шкундрића, Вучић је рекао да не мислим да то може да има везе с Ивицом Дачићем

– То је тајкунско дете, има пара колико хоће – рекао је Вучић.

Вучић се осврнуо и на ситуацију са корона вирусом рекавши:

Данашњи биланс короне је резултат од пре пет дана. Како смо до тога дошли? Чијом неодговорношћу? Тобож су бојкотовали изборе позвивали људе да вечерас затворе пут код Новог Сада, то је чист тероризам – рекао је вечерас предсеник Вучић.

Каже да је 95 одсто људи против немира на улицама.

Нико нормалан није за то. Видели сте неке бивше народне поланике који отимају од народа. Неће нико да дође на власт насиље, само изборима. Молим људе да не излазе на демонстрације, да не зварше у болницама – нагласио је.

У Београду су и вечерас одржане демонстрације, упркос апелима да се не ризикује даљи раст заражених корона вирусом, као и епидемиолошким мерама, укључујући забрану окупљања више од 10 особа на отвореном, а током вечери су поново постале насилне.

Председник је вечерас похвалио полицјаце, војску и али и министра унутрашњих послова Небојшу Стефановића.

– Стефановић пролази кроз животну драму, изгубио је оца, и сада се овако нешто дешава. Немој само да се потцењује држава. Овде је реч о групацији насилника који лече своје фрустрације. Не могу да седе у кафићима и онда раде овако нешто по улицама. Суштина је да ће дражва да победи насилнике, тајкунску политику. Сваки пут ово гледам од 2017. године, у Крушевцу, Краљеву по 100 људи – рекао је председник Вучић.

– Добио сам на хиљаде порука. Нисам толико добио ни после избора. Народ не треба да брине – поручио је предсендик Вучић.

– Немојте да угрожавате здравље људи, сваке вечери организовано заразите одређен број људи. Дражава није дала дозволу за одржавање ових протеста. Скупили се хулигани и решили да држе протесте. Наравно, ту има и деце која тако нешто не желе. Нама је стало до демократије, да нам се не понови случај Ранка Панића, то у Србији не сме да се дешава, мора да покажемо уздржаност. Држава може да пружи отпор, али демократија је важна – рекао је председник и додао да је црвена линија угрожавање институција и животи људи.

– Вечерас смо их пустили на метар од врата. Даље не. Онда су почела хапшења – рекао је Вучић.

Извор: Новости

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

7 thoughts on “Вучић поручио из Париза: Поразићемо насилнике, побиједиће пристојна и модерна Србија

  1. Др.Душан Дунђер је завршио посао за Србију од 13.-18 јуна на платоу испред Скупштине, мирно и достојанствено са око 400-500 људи. Изабрана је нова власт, јер у периоду после 3.јуна Србија је била без власти.
    Ту нову власт чине између осталих и Милан Лане Гутовић, др. Нада Костић, Милан Видојевић…
    Обавештене су о томе све светске институције.
    То сада режим у Београду са Сорошоидима покушава да негира овим представама пред Скупштином Србије.

    3
    1
    1. Човјек који је заједно са бившим му шефом странке Шешељем био персонификација примитивизма, некоме спочитава исти?!?

      11
  2. E nek ste preneli i neku njegovu, jadnicku niko da objavi ni rec, stalno kuka kako mu mediji ne pruzaju dovoljno paznje!

    24
  3. Насилника и хулигана има на протестима,али су то убачена лица, са задатком да растуре мирне протесте грађана, по старом добром удбашком сценарију.

    31
    1

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy