Вучић у Абу Дабију обишао компанију која се бави развојем вештачке интелигенције
1 min read
Фото: Лола Ђорђевић/Спутник
Председник Србије Александар Вучић, у оквиру радне посете Уједињеним Арапским Емиратима, обишао је Институт Г42 у Абу Дабију и одржао састанак са представницима те компаније.
Група 42 (Г42) је водећа компанија која се бави развојем вештачке интелигенције и клауд рачунарства са седиштем у Уједињеним Арапским Емиратима.
Ова компанија послује широм Уједињених Арапских Емирата, Централне Азије, Блиског Истока и Северне Африке.
Канцеларија за информационе технологије и електронску управу Владе Србије потписала је половином фебруара 2022. године, на Светској изложби Експо 2020 у Дубаиу, Меморандум о разумевању са компанијом Г42 из УАЕ, који предвиђа сарадњу у области вештачке интелигенције и њен бржи развој у Србији.
Документ су потписали директор Г42 „Цлоуд Тецхнологy“ Талал Ал Каиси и директор Канцеларије за ИТ Михаило Јовановић, у оквиру инвестиционе конференције која је одржана у оквиру прославе Дана државности Србије у Дубаију.
„Заједнички ћемо радити на развоју вештачке интелигенције, а поготово у секторима здравства, привреде и финансија. Овај меморандум о разумевању је добра основа за потенцијалну инвестицију у хибридну клауд инфраструктуру, која би се налазила у државном Дата центру у Крагујевцу“, рекао је тада Јовановић.
Вучић ће током посете УАЕ присуствовати отварању Међународног сајма наоружања ИДЕX, на којем учествују и представници наменске индустрије Србије, преноси Спутник.
„ИДЕX 2023“, један је од највећих и најзначајнијих сајмова где се приказује најновија опрема, иновације и технологије у међународном сектору одбране.
Током боравка у Абу Дабију, председник Вучић састаће се са шеиком Мухамедом бин Заједом ал Нахјаном, председником УАЕ, али и с другим званичницима.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

