ИН4С

ИН4С портал

Вучић у Давосу са председником Европске централне банке: Важан корак у јачању наше економије

Фото: Принтскрин Инстаграм

Председник Србије Александар Вучић разговарао је у Давосу са председником Европске централне банке (ЕЦБ) Кристин Лагард.

„Кратак сусрет са председником Европске централне банке Кристин Лагард. Сарадња са Европском централном банком за Србију је важан корак у јачању наше економије и приближавању европским стандардима“, написао је Вучић на друштвеним мрежама.

Вучић се са Лагард сусрео током учешћа на Светском економском форуму у Давосу.

Вучић се састао и са потпредседником Европске комисије и европским комесаром за међуинституционалне односе и стратешко предвиђање Марошем Шефчовичем, с којим је разговарао о будућности енергетских политика, зеленој агенди, као и диверсификацији извора енергетског снабдевања.

„Добар разговор са Марошем Шефчовичем о будућности енергетских политика, зеленој агенди, као и диверсификацији извора енергетског снабдевања. Нагласио сам посвећеност Србије реформама у овим областима и истакао да ће ближа сарадња у енергетској транзицији бити кључна за развој Србије, уз посебан фокус на еколошке иницијативе и одрживу енергетску будућност“, написао је Вучић.

Председник Србије је у Давосу разговарао и са председником Украјине Владимиром Зеленским о актуелној геополитичкој и регионалној ситуацији, могућностима за постизање одрживог мира и стабилности у Европи, као и о енергетској безбедности.

„Изразио сам наду у наставак добре и отворене сарадње две земље у циљу бољег живота наших грађана и међусобне подршке на заједничком европском путу“, објавио је Вучић на друштвеним мрежама.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

58 thoughts on “Вучић у Давосу са председником Европске централне банке: Важан корак у јачању наше економије

  1. Saradnja Srbije sa centralnom Evropskom Bankom moze biti od sustinske vaznosti za dalji rast ekonomije Srbije.
    To znaci priliv domaceg a i stranog kapitala i investicija, kao i stvaranje idealnih uslova za investitore.

  2. Izrazita posvećenost održivom miru i stabilnosti u regionu je od ključnog značaja za sve zemlje u Europi. Saradnja sa Ukrajinom u ovom kontekstu je veoma značajna.

    79
  3. Ovaj susret je deo Vučićeve politike jačanja međunarodnih veza, što može imati dugoročne pozitivne efekte na ekonomsku stabilnost zemlje.

    60
  4. Kroz ovakve razgovore, Srbija se pozicionira kao ozbiljan partner u regionalnim i evropskim ekonomskim okvirima, što može doprineti unapređenju poslovnog okruženja i privlačenju investicija.

    67
  5. Razgovori sa Ukrajinom o miru i stabilnosti u Evropi su od velikog značaja. Nastavak otvorene i konstruktivne saradnje između zemalja doprinosi boljoj budućnosti svih građana.

    87
  6. Ovaj susret može otvoriti nove mogućnosti za dalju saradnju sa evropskim institucijama, posebno u oblasti finansijske stabilnosti i ekonomskog razvoja.

    89
  7. Podrška Srbiji u njenim energetskim i ekološkim reformama je odličan znak. Važno je da nastavimo raditi na održivom razvoju i jačanju energetske sigurnosti.

    89
  8. Poseta Aleksandra Vučića Davosu, gde se sastao sa predsednikom Evropske centralne banke, predstavlja značajan korak u jačanju ekonomske pozicije Srbije.

    69
  9. Razgovori sa Ukrajinom o miru i stabilnosti u Evropi su od velikog značaja. Nastavak otvorene i konstruktivne saradnje između zemalja doprinosi boljoj budućnosti svih građana.

    56
  10. Vučić je odlično iskoristio forum u Davosu da porazgovara sa Zelenskim,jer je zaista bitno da se rat u Ukrajini završi,a Srbija ostane neutralna.

    93
  11. Ovaj susret između Vučića i Lagarde potvrđuje posvećenost Srbije daljoj ekonomijskoj stabilizaciji i integraciji u evropski sistem. Saradnja sa ECB-om otvara vrata za unapređenje finansijskih politika, dok razgovori sa međunarodnim liderima pokazuju da Srbija aktivno doprinosi globalnim izazovima, posebno u oblasti energetske sigurnosti i održivog razvoja.

    63
  12. Ovaj sastanak predsednika Vučića sa predsednicom Evropske centralne banke, Christine Lagarde, predstavlja značajan korak u jačanju ekonomije Srbije i njenoj integraciji u evropske tokove. Saradnja sa ECB-om otvara nove mogućnosti za unapređenje finansijskog sektora, dok razgovori o energetskoj politici i održivom razvoju pokazuju da Srbija ozbiljno pristupa izazovima globalne ekonomije. Dodatno, dijalog sa ukrajinskim predsednikom o geopolitičkim pitanjima i energetskim sigurnostima naglašava značaj međunarodnih odnosa.

    94

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net