ИН4С

ИН4С портал

Вулин: Челично пријатељство Србије и Кине исковано у ватри

фото Танјуг/Р.П.

Србе и Кинезе и поред свих разлика спаја оно најважније – наша одлука да будемо слободни, наша посвећеност најважнијој особини народа и људи – слободи, изјавио је потпредседник Владе Србије Александар Вулин.

„Били смо једни уз друге када је било најтеже. Срби поштују Кину и кинески народ не зато што сте велики већ зато што сте изабрали да прво будете праведни, а онда велики“, рекао је Вулин на промоцији културне размјене Кине и Србије, са темом „Што планине и реке раздвајају, пријатељства спајају“, у организацији Кинеске медијске групе.

Вулин је истакао да Срби поштују Кину не због великог броја њених становника или њеног богатства, него због њене храбрости и због тога што малобројни, али велики српски народ сматра равноправним и великим, саопштено је из Владе Србије.

„Никада нећемо заборавити жртву кинеских држављана који су умирали заједно са нама током страшне НАТО агресије, последњег некажњеног злочина у 20. веку, а њихова жртва је тиме већа што нису морали да буду са нама а изабрали су да деле наше најтеже тренутке“, рекао је потпредседник Владе Србије.

Он је нагласио да је, у тренутку када је ЕУ забранила извоз лекова и медицинских средстава, Кина послала Србији прву велику помоћ, већу него што би смела да тражи и већу него што би било ко очекивао.

„Зато је наше пријатељство челично, јер смо га исковали у ватри. Пријатељство наших вођа, председника Александра Вучића и Си Ђинпинга нас обавезује да учинимо све, баш као и они, да наши народи буду ближе него што нас географија или историја чине блиским“,  навео је Вулин.

Потпредседник Владе Србије је истакао да Срби и Кинези имају једну драгоцену и велику особину – памте и добро и зло.

„И једно и друго хоћемо да вратимо бар дупло. Зато хвала Вам што сте данас ту. Ваша посета је за нас велико охрабрење. У свету у коме се толико лаже о Србима ваша компанија даје ретку прилику нашем малобројном али великом народу да каже своју истину. Хвала вам, ни ви ни ми нисмо сами“, поручио је Вулин, преноси РТ Балкан.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Вулин: Челично пријатељство Србије и Кине исковано у ватри

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy