Вулин: Срби имају право на политичко јединство, напад на СПЦ је напад на српски народ, бивши Србин Мило је опсједнут Србијом и Вучићем!
1 min read
Александар Вулин; фото: Танјуг
Предсједник Црне Горе Мило Ђукановић има неку чудну опсесију Србијом, а на првом мјесту Александром Вучићем коју би морао да лијечи, казао је у емисији „Слободна зона“ на Првој ТВ Александар Вулин, министар унутрашњих послова Србије.
-Он никако да схвати да није изгубио изборе због Вучића, СПЦ-а и Србије, већ због криминала, корупције и лошег животног стандарда у држави. Зато за све своје поразе и промашаје оптужује Србију, СПЦ и Александра Вучића. Та опсесија је нездрава и требало би да је лијечи, када већ не може да је сакрије. Таква фрустрација, завист и злоба која избија из њега говори о неким људским комплексима и проблемима. Надам се да то може да се лијечи и да ће се излијечити.Дешава се то код оних који су вечи дио свог живота били Срби,а онда су схватили да више нису. Ја не замјерам Милу Ђукановићу што је некада био Србин, а сада није. На исти начин се се мијењају партије, одјећа, аутомобили,жене…То је његово право.
Шта могу да мислим о некоме ко сматра да му је нација тако лака за промјену?- то је већ друго питање. Схватили смо и разумјели да више ниси Србин, али зашто се ти извињаваш за свог дједа и прадједа који су својевремено знали ко су и шта су- пита се Вулин и закључује да је Александар Вучић је мета свих Ђукановићевих нападаиз разлога што је српска држава ојачала захваљући његовој политичкој способности.Он нас је окупио, објединио и усмјерио нацију у једном правцу и почео је да говори неке истине које прије њега нису смјеле да се кажу- напоменуо је Вулин.
СПЦ-а бивствује тамо гдје су њени вјерници, а страх од ње показују они који би вољели да српски народ не постоји, истакао је Вулин и додао:
Српска православна црква је једина институција у српском народу која дјелује ван граница Србије и која не признаје ове свјетовне границе и то је њено право које не угрожава никога.
Он је поручио да не можете бити у добрим односима са Србијом, а да нисте у добрим односима са Србима који живе у вашој земљи.
-Српски патријарх вјерује у Бога и знам да је то чудно онима који се руководе према Мирашу и за њега су земаљске границе за малена. СПЦ се тако и понаша, она иде тамо гдје су њени вјерници. А то је страх за оние који би вољели да српског народа нема и да се он око нечега не уједини.
Како се ви односите са Србима са којима живите, тако се односите и према Србији крај које живите. Те двије ствари су спојене. Такође, како се понашате према СПЦ-у, тако се понашате и према Србији. СПЦ и српска држава нису једну, али српска држава има обавезу да штити институцију која је постојала и прије када српске државе није било. Напади на СПЦ су напади на Србе- јасан је Вулин.
Немамо потребу и жељу да владамо Црном Гору
Подгорица је једна од тачака са којих долазе веома гласни и јасни напади који имају за циљ дестабилизацију Србије, рекао је Вулин и нагласио да Србија нема потребу да влада Црном Гором.
-Када хоћете да чините све оно што је чињено Србима у прошлости, а надам се да ће престати у будућности барем у Црној Гори, морате да имате неко оправдање и онда кажете да Србија преко Срба хоће да покори у вом случају Црну Гору. И то преко оних који су рођени и одрасли у Црној Гори и који су ту прије оних оних који су се сјетили да нису Срби. Срби из Србије су Црну Гору доживљавали као најбољи и најборбенији дио свог народа, као нешто што је узор и појам. Незамисливо је наћи нормалног Србина који ће рећи да је Црна Гора плијен и да у њој треба успоставити окупациону власт. Срби који живе у Црној Гори су највреднији и најтврђи мост између Србије и Црне Горе, а не реметилачки фактор како неки представљају.
Ако постоји нека земља на Балкану која нема ниједан једини територијални проблем са Црном Гором, то је Србија. Не треба нам ни парче ни мора, ни планине. Али зато једно друга држава, која се налази јужно од Црне Горе, мислим на Албанију, има итекако таквих проблема са Црном Гором и врло често воли у својим званичницима да црта мапе на којима се налазе и дјелови Црне Горе- и то не мало и не неважно. Интересантно да се нико из бивше власти у Црној Гори, као и садашњи предсједник никада није одређивао према томе. Напротив добио је подршку Едија Раме уочи прошлогодишњих избора, што није протумачено као мијешање у унутрашње ствари Црне Горе. То је према њима правилно усмјерење, само су Срби изгледа неправилно усмјерени-оцијенио је Вулин.
Мислио сам да је борба Срба за своја права у Црној Гори завршена 30. августа
Убијеђен сам био да је вријеме борбесрпског народа за елементарн права у Црној Гори прошло након што је 30. августа изборе изгубила партија која је свој опстанак на власти везала за анти српство. Очекивао је Вулин да ће премијер Здравко Кривокапић своју прву званичну посјету имати у Београду, чиме би доказао да је Србија један од спољнополитичких приоритета Црне Горе.
-Не знам зашто Кривокпићева Влада стално мора према Србији и Србима да доказује да је Влада континуитета, што је показано по питању Косова и Метохије, Републике Српске и протјеривања амбасадора Владимира Божовића. Могло је бити више пријатељских гестова према Србији и Србима.Србија је то заслужила.Храбри што ће патријарх потписати Теемелњи споразум са Црном Гором- казао је Вулин.
Вучић најзаслужнији за процес политичког уједињења Срба који је започео НАТО бомбардовањем 1999. године
Под јединственом српском државом у овом моменту подразумијевам политичко јединство, а Срби су постали јединствени политички народ захваљујући Александру Вучићу.
-Морамо да мислимо исто о истим стварима и да се о тим стварима мора размишљати заједно у Београду. Хрвати из Босне се увијек окрећу према Загребу, Шиптари према Тирани и то је у реду, а да Срби саберу око себе све што је што је српско то је мијешање. Није то никакво мијешање, то је само брига о свом народу и то је наш посао. Ја сада треба да објашњавам зашто је логично да матица Србија у Црној Гори сматра да Срби имају право на свој језик, писмо и на равномјерну затупљеност у државним институцијама и гле чуда да се Богу моле како мисле да треба и у цркви у којој су им се очеви и дједови сахрањивали- рекао је српски министар унутрашњих послова и додао
-Процес политичког уједињења Срба је парадоксално започео НАТО бомбардовањем 1999. године. Историја умије да се освети онима који је силују. Тада је почео процес уједињења Срба јер су Срби видјели да не могу да се уздају ни у кога осим у себе и видјели су да су они мета као што су били у Републици Српској и Републици Српској Крајини и у СРЈ. Процес политичког обједињавања се некад аубразава, успорава али се не може зауставити. То је природна потреба једног народа да живи заједно- рекао је Вулин.Србима је као избјеглицама допуштено једино уједињење у Србији
Мир на Балкану ће бити потпуно остварен када међународна заједница буде почела да уважава српске националне интересе. Срби се уједињију само као избјеглице уз аплауз великог свијета који никада није желио да будемо уједињени, поручио је Вулин.
-Када Срби бјеже пред камом и јамом, онда је у реду да иду у Србију, нико нема проблем са тим. Када Срби због биједе крену у Србију и то је у реду. Само не смију да остану на своме и да дочекају Србију. Срби су кроз историју научили да тамо гдје немаш свог судију, учитеља, полицајца и љекара нема правде за Србе. Није Република Српска настала зато што су Срби имали потребу да направе неку нову државу, већ зато што је он институционална брана понављању јасеновачког геноцида. Моја генерација је била убијеђена да је Јасеновац непоновљив, а онда су дошле 90-те и видјели смо да тамо гдје није било српске државе и заштите Срба имали сте поново пуне јаме- рекао је Вулин о наоменуо да је ово је његов лични и политички став, а не став Владе и предсједника Србије.
Зашто би био проблем да се Срби уједине као што су то Нјемци урадили доста година након завршетка Другог свјетског рата, упизао је Вулин.
-Нјемачка је земља која је изазвала два свјетска рата, током којих је, да будемо умјерени, бар 70 милиона људи умрло или нестало. И опет се на крају ујединила. А Срби који су у оба рата побиједили, између осталог и ту Нјемачку, и борили се слободарски систем вриједности не смију да се уједине. Наше уједињење је опасно, док њемачко није. Зашто Срби немају право да бирају? Ја вјерујем у српски свет и право Срба да живе заједно и чврсто сам сигуран да ће то бити мирним путем-закључио је Вулин.
Извор: Борба

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Vrlo sigurno da smo:
zahvaljujuci vama milonja postali prepoznatljivi na svim tackama globusa kao:
!, Narko dileri (rama je ucio milonju a milonja svoje „borce“ i tako zahvaljujuci milonji dobrom djaku)
postali najbolji na svijetu ,specijalno u kokainu.
2.prepoznatljivi po milonjinim prijateljima i kumovima koji bi u svim pravnim zemljama dozivotno imal Spuzku adresu :branu,zviceru,kalicu,markovicu i mnogim inim,kao i blazu koji razvija Crnu goru tako sto upropastava rijeke i potoke i zivotnu sredinu sa devizom „poslije nas potop“
Blago vama Srbi sa maticom vašom!
Тако је и то није само заслуга Вучића, већ свих Срба, ма гдје живјели, јер смо схватили да немамо већих савезника од нас самих. Само сложни и јединствени можемо опстати и остати на овој вјетрометрини и у овом кварном Свијету!!!
Ja sa tobom nisam ni u kakvom politickom jedinstvu..
Podrska za Vulina i predsjednika Vucica i DF i Andriju Mandica. Crna Gora.Srbija. Republika Srpska. Zajedno
Upravo si nam ti nedostajao!
…лидер Југословенске левице и комуниста по убјеђењу, бранећи СПЦ и српство у ЦГ, позивајући Србе из Црне Горе да се селе у Србију како влада у Београду не би имала проблема у Бриселу. Јер Црна Гора не смије поново бити српска држава.