Захарова: Половина грађана Црне Горе се определила против НАТО-а
1 min readМосква сматра да после парламентарних избора у Црној Гори предстоје сложени преговори о формирању коалиције, пошто ниједна партија није добила неопходну већину, изјавила је агенцији Бета портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.
Она је навела да се Москва нада да ће нови органи власти узети у обзир мишљење скоро половине грађана Црне Горе који су подржали партије које се залажу за спровођење референдума о приступању земље Алијанси.
Захарова је рекла да резултати избора у недељу поново „показују дубоки раскол у црногорском друштву о цијелом низу питања, прије свега о спољној политици те балканске државе, њене перспективе припајању НАТО-у“.
„Рачунамо да ће нови органи законодавне и извршне власти уважити мишљење народа Црне Горе: практично половина бирача је дала своје гласове партијама које се залажу за спровођење референдума о томе“, навела је Захарова.
Према њеним ријечима, важан моменат је извештај Канцеларије за демократске институције и људска права ОЕБС-а (ОДИХР), у којем је наведено да је постојало „ограничавање слободе мишљења у црногорским медијима, што је утицало на доступ бирача аналитичким информацијама“.
Она је рекла да је Москва обратила пажњу на изјаву црногорских партија, које су, по прелиминарним подацима добиле 39 мандата, о непризнавању резултата избора због саопштења о хапшењима лица под сумњом да су припремала државни преврат.
„Полазимо од тога да та епизода мора да буде детаљно и транспарентно изучена“, навела је Захарова.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Ја мислим да је боље да Црна Гора што пре уђе у НАТО, да би се утолико пре разоткрила безначајност тог чина и да би се грађани уверили колико та организација стоји на климавим ногама. Па њене интересе у Србији брани госпођа Милић, жена на чија нејака плећа је пало да се понижава и упиње се да Србима објасни оно у шта је, чини се, и себе једва успела да убеди, те у маниру промотерке провинцијских пржионица кафе обија прагове телевизијских студија. Ако је то промоција, како ли тек изгледа примена? НАТО је принуђен, будући да више нико не жели да издваја за чланство, да „бустује“ нео-нацизам и анти-руско распложење на Балтику и у Украјини, а у Црној Гори буди дрљевићевско-дукљанске духове, не би ли некако накамчио подршку. Шта тек очекивати након уласка, какав полет у одбрани заснован на пуком романтизму (који се у Црној Гори исмева кад је Српство у питању) , кад већ скупоцена војна инфраструктура није могла да помогне земљама које су могле да је обезбеде, попут Француске, Немачке или Турске, да се одбране од терора.
Но, Ђукановић ће тад остати ваљда и без последње шаргарепе за своје блазирано подаништво, а Црногорци ће морати да се суоче са свиме што их чека с ону страну задате психолошке границе.
Dps + manjine +Sdp + Sd + Ura + Pzp je 38 + 5 + 4 + 2 + 2 + 5 = 56 to je dosta vise od polovine – realno
Vrano.