Замало драма: Кошаркашице Србије после хаоса победиле Порторико

Женска кошаркашка репрезентација Србије савладала је селекцију Порторика резултатом 58:55 у првом мечу на Олимпијским играма.

Сјајно су почеле меч кошаркашице Србије. Одмах су успоставиле јаку одбрану и отерале Порториканке од коша што је њихово најјаче оружије. Саша Чађо и Јована Ногић су погађале са дистанце, док је Драгана Станковић погађала са полу дистанце и Маринине „лавице“ су полако и стрпљиво граидле предност. Ивон Андерсон је командовала игром и фантастично делила лопте, а ривалке су врло брзо упале у нервозу. Крајем првог полувремена, Србија је имала и плус 20 што је била највећа предност чиме су направиле себи лепу залиху пред одлучујуће две четвртине.

Почеле су добро кошаркашице Србије и друго полувреме, али је проблем настао у нападу. Иако су и даље играле сјајну одбрану, готово да шест минута „лавице“ нису постигле кош па је Порторико успео да смањи на минус 12. Међутим, брза реакција селекторке Марине Маљковић успела је да пробуди наше кошаркашице које су врло брзо вратиле разлику на плус 19 и успеле да уведу меч у нешто мирнији темпо пред одлучујућих десет минута.
Иако је деловало да ће последња деоница бити без узбуђења, Порториканке су од самог почетка кренуле агресивно и минут по минут топиле разлику да би у последња два минута Србија ушла са само пет поена предности.

Након тога, „нудиле“ су се Порториканке, грешиле и Србија је била у прилици да реши меч на два минута ппре краја, али након што су судије досудиле технички фаул Драгани Станковић, а Порториканке су реализивале три пенала дошло је до неизвесне завршнице. На крају је Драгана Станковић погидла кључно слободно бацање и донела тријумф Србији.

У селекцији Србије је најефикаснија управо била Драгана Станковић са 15 поена, док се код Порторика истакла Сан Антонио Тринити са 11.

Следећи меч Србија игра против Кине у среду од 13.30, док ће Порториканке играти против Шпаније од 11.00.