ИН4С

ИН4С портал

Западне санкције знатно убрзале развој руског домаћег туризма

1 min read

Фото: Спутник

Новинари  из Немачке изненада с ужасом откривају да милиони руских туриста настављају… да путују.

Према подацима листа Die Welt, Руси преферирају да истражују свој простор и посећују тропске и топле земље.

Чудни су то неки Европљани. Сами су санкцијама руским држављанима ограничили путовања – праве им проблеме са визама, резервацијама соба и путовањима. Медији извештавају да им одузимају аутомобиле, фотоапарате и личне ствари: «Затворили смо им улазак, увели им максималне санкције у читавој светској историји, укинули смо им све што је било могуће а они не само да се развијају, већ се усуђују да се радују и одмарају» — пишу коментатори овог немачког листа.

Шта сте хтели то сте и добили!

Број туриста из Русије који обилазе «егзотичне» земље порастао је у 2023. години за 1000 посто (!) у поређењу са првих шест месеци прошле године.

Првих пет су: Турска, Уједињени Арапски Емирати, Тајланд, Египат, Шри Ланка и Малдиви.

Турска је у првом полугодишту примила 2,6 милиона туриста из Русије – око 800.000 руских туриста директним летом без «виза» лете у некада непознате УАЕ, а сад се «отворио» и Тајланд.

Руси воле да путују у свој Краснодарски крај и на Крим. Због затворених аеродрома на југу Русије смањен је авио-саобраћај, али народ ипак путује «на Југ» аутомобилима и возовима, где их, узгред, дочекује и гостопримљива Ростовска област.

Такође: Руси путују у Абхазију која је у време СССР-а била веома популарно место за одмор, на Балтик, Бајкал, у Карелију и тзв. «Златни прстен».

Одмор у својим земљама не преферирају само у Русији.

Око 58 посто Американаца никад није добило пасош за путовање у иностранство. Слично је и са Кином која се простире на 5 временских зона.

Наравно. Већ смо говорили да светски медији с времена на време објављују приче странаца који су «ризиковали да путују у страшну државу Russia». Они своје сународнике «шокирају» причама да се у Русији «посвуда баш и не налазе тенкови и агенти КГБ», већ срећни и задовољни људи.

Зато ЕУ бесни: кажу, увели смо им толико санкција, а они «не пропадају» и још смеју да се забављају.

Будале! Руси ће и без вас преживети. А ви без нас?

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy