Звезда на генералној проби – одличан 5!

Ако се по Фиорентини дан познаје – Звезда је спремна за Лигу шампиона. Српски првак је демолирао италијанског прволигаша на „Маракани“ пред близу 37.000 гледалаца, на генералној проби уочи старта нове сезоне са 5:0. Свих пет голова пали су у првом полувремену.

Очајни гости успели су да ублаже пораз и донекле поправе утисак у других 45 минута, након што су били разбијени у уводних 27 минута дуела на нашем највећем стадиону.

Они су вероватно схватили овај меч као пријатељски, јер су на почетку припрема, док је екипа израелског стручњака Барака Бахара ушла у меч као да игра важну европску утакмицу и то се одразило на резултат.

У таквој атмсфери Звезда је згромила Фиорентину, а са пет голова за 18 минута учинила да овај дуел подсети на неки од прошлогодишњих у Суперлиги против недораслих противника. Олањинка два пута, Красо, Иванић и Букари из једанаестерца били су стрелци за црвено-беле.

Гости растрзани и немоћни, Лука Јовић одсечен и безопасан, а голман домаћих Глазер је укротио све безопасне ударце гостију. Звезда је лако могла да да седам или осам у првом полувремену, али су статива и срећа сачували мрежу очајног голмана Тераћијана.

У другом полувремену гледали смо ревију измена на обе стране и незанимљив фудбал.

Никола Миленковић је добио прилику у редовима гостију, а Барак Бахар на другој страни убацио у игру младе снаге у виду Недељковића, Шљивића, Лековића, Кабића, Лучића, али без претеране опасности по гол ривала.

Нема шта, Звезда је била вечерас квалитетна, уиграна и мотивисана, једини „проблем“ је што до почетка Лиге шампиона има још месец и по дана. За ово што су црвено-бели приказали вечерас може се рећи само – одличан 5!