ИН4С

ИН4С портал

Звезда зелена за Лигу шампиона – Монако је испратио кући!

1 min read

Црвена звезда лако и убедљиво је поражена у трећем колу Лиге шампиона од Монака на стадиону „Луј Други“ резултатом 5:1 (2:1). Могло је и убедљивије, јер су Кнежеви имали више од игре, погодили су стативу, поништен им је гол…

Далеко је Црвена звезда од Монака по квалитету и онога што (ни)је показала у Монте Карлу.

Тренер седмоструког узастопног шампиона Србије Владан Милојевић хтео је да игра офанзивно са двојицом класичних нападача – Шерифом Ендиајеом и Бруном Дуартеом, али се Бразилац већ у петом минуту сам повредио, страдала је задња ложа и уместо њега је принудно на терен морао Далсио.

Самим тим, Милојевић је морао да одустане од првобитне замисли и да промени формацију.

Силас и Олајинка „глумили“ су крилне бекове, док су у средини дејствовали Крунић, Елшник и Максимовић, а последњу линију испред гола Марка Илића чинили су Сеол, Ђига и капитен Урош Спајић.

Храбро је Звезда ушла у меч, али је поново показала да је јефтине грешке скупо коштају на највећој фудбалској позорници.

То се најбоље видело у 20. минуту када је Силас „заспао“ на десном боку, Спајић је узалуд направио офсајд замку за Минамина.

Јапанац је као на тренингу избио сам пред голмана Илића и матирао га у ближи угао.

Недопустива реакција Силаса, фудбалера који је стигао из Штутгарта и ком такве грешке на оваквом нивоу фудбалске игре не би смеле да се дешавају.

Није Звезда пала после тог гола, штавише напала је и то јој се исплатило у 27. минуту када је Тило Керер оборио у казненом простору Шерифа Ендиајеа. Сенегалац је хладнокрвно реализовао једанаестерац – 1:1.

Можда је неко помислио и веровао да Звезда може и нешто више, али је нови јефтин гол у мрежи Марка Илића показао да је Звезда „зелена“ за Лигу шампиона.

Играо се четврти минут судијске надокнаде када је капитен Урош Спајић слабо реаговао, само је одбио једну, не тако опасну лопту, до Ембола, а нападач какав је Швајцарац такве поклоне не пропушта.

У наставку сусрета постојао је само један тим на терену – Монако.

На „ветрометини“ је био Марко Илић, који је међу стативама наследио Глазера који је тотално ван форме.

Звезда је деловала разбијено, дезоријентисано, није изгледала као достојан ривал Монаку.

До новог гола у мрежи чекало се до 54. минута, када је Синго испалио „пројектил“ са 30 метара, а лопта завршила у горњем углу Звездиног гола.

Само два минута касније и четврти гол Монака. Стрелац Емболо, након што су се сударили Сеол и голман Илић, да би ВАР провера показала да је нападач Монака играо руком.

Ни тај поништени гол није превише значио Звезди. Јер, у 70. минуту је резервиста Милан Родић, који је ушао 10 минута пре тога уместо Крунића, лоше је реаговао.

Пао је на леђа уместо да отклони опасност, а Емболо је несебично асистирао Минамину, који је као „испред зграде“ лопту послао иза леђа Илића – 4:1.

Није Звезда ни кренула с центра, а већ је могла да прими и пети. Рус Головин је уздрмао стативу!

До краја сусрета низале су се шансе испред Звездиног гола, и пука је случајност што још која лопта није завршила у голу.

Звезда је играла од 80. минута са десеторицом у пољу, јер је Милојевић извршио свих пет измена, а повредио се Олјаника, без права замене. Понижење Звезде у Кнежевини комплетирао је Аклијуш, голом у 96. минуту за коначних 5:1.

Црвено-бели су тако остали без бодова и после три кола Лиге шампиона. После Бенфике и Интера, изгубили су и од Монака. То што Звезда још нема ни бод, не брине колико 12. узастопни пораз у гостима у елитном такмичењу и гол разликом 42:7!!!

На крају катастрофа, крај једне агоније и понижење, меч који ће сваки навијач и фудбалер Црвене звезде што пре пожелети да заборави.