ИН4С

ИН4С портал

Звицер нудио милион евра за главу свједока Невзатовића

1 min read

Радоје Звицер

Наредба за ликвидацију Дарка Невзатовића, свједока сарадника против словеначке ћелије кавачког клана, стигла је из Црне Горе, објавио је словеначки лист „Вечер“.

Наводни вођа кавачког клана Радоје Звицер након објављивања текстова у „Вечеру“, када су први пут извјештавали о наводним члановима словеначке ћелије кавачког клана, обећао је награду од милион евра ономе ко Невзатовићу „скине“ главу.

Браћа Ненад и Коста Табаковић, преноси „Вечер“ већ су саслушани у полицији, први је међу оптуженима, други није, а јасно је и да је полицијска заштита спријечила смрт Дарка Невзатовића, преносе Вијести.

Пред Окружним судом у Марибору одређен је притвор Кости Табаковићу, преноси овај лист. Ненаду Табаковићу се тренутно не суди заједно са осталим оптуженима, јер је суд привремено искључио оптужбе против њега. За Ненада Табаковића се наводи да има здравствених проблема, па је суд наложио анализе како би се утврдило да ли је способан за учешће на суђењу.

„Према нашим сазнањима, убиство Невзатовића наводно је наручио један од водећих чланова матичне ћелије клана Кавач из Црне Горе, Милан Вујотић по имену ‘Скај Лавитес’. Његово наређење је, како се наводи, да Невзатовићу одрубе главу, муче га и убију јер су га сумњичили да ради са полицијом. Наводи се да је прва ликвидација наређена после 11. јула 2020. године, када је на граничном прелазу Шкофија са Италијом ухапшен Василије Алексић, рођак Невзатовића. У камиону је возио 200.000 евра зараде од трговине дрогом. Невзатовић је тада већ три недјеље био прикривени полицајац, што су истражитељи рекли и Алексићу након хапшења. Алексић је од полиције затражио заштиту за њега и његову породицу, јер се плашио освете криминалне групе „јер неће добити свој новац“, пише словеначки лист.

Наводи се и да Невзетовића нијесу нашли, већ је радио за полицију и био је под њиховом заштитом. Други пут је речено да су шефови кавачког клана планирали његову ликвидацију након хапшења осумњичених у мају 2021. године, а када се већ јавно сазнало да је важан свједок у случају против словеначке ћелије клана Кавач.

„И у овом случају планирана ликвидација је пропала јер је Невзатовић био под заштитом полиције“, пренио „Вечер“.

Дарко Невзатовић јуче је пред судским вијећем свједочио. Питања му је поставио тужилац, а суђење је настављело данас.

Невзатовић је током саслушања јуче рекао да је почео да сарађује са полицијом када више није могао да види излаз из групе, што га је након хапшења старијих чланова оптеретило додатним обавезама.

Невзатовић, који је са породицом у програму заштите свједока и живи негдје у иностранству, свједочио је пред Окружним судом у Љубљани путем видео линка, док су му слика и глас били замаскирани.

Двадесет двоје је у предмету кавачки клан оптужено да су се, најмање од децембра 2018. до маја 2021. године, бавили трговином дрогом великих размјера у оквиру хијерархијски организоване криминалне групе на територији више држава, односно, како се наводи, „купили су најмање 534 килограма кокаина, двије тоне канабиса, најмање десет килограма хероина и друге илегалне дроге“.

Наведена је да је дрога потом транспортована у Словенију и територију других земаља и продата нарко-дилерима.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy