IN4S

IN4S portal

EU pozdravlja…

Dakle, pozdravlja jedan zaokruženi demokratski iskorak tzv. države Kosovo, usput, ipak, registrujući čvrstu koruptivnu umreženost na svim nivoima

EU

Dakle, pozdravlja jedan zaokruženi demokratski iskorak tzv. države Kosovo, usput, ipak, registrujući čvrstu koruptivnu umreženost na svim nivoima; više nego slabu (do potpuno nepostojeću!) vladavinu prava; visoki (najvisočiji!) stepen nezaposlenosti, i nizak (najniži!) nivo obrazovnog sistema; u saopštenju, kako se obavještava Balkanska javnost, to su „ozbiljne prepreke za razvoj privrede, privlačenje investicija i zapošljavanje.“

Formiranje vlade na Kosovu…

Saopštenje je, nadalje, cijenjeni publikume, podugačko koliko i zahtijevno – tzv. država Kosovo ostaje dužna da „ispuni uslove za liberalizaciju viznog režima tako što će napredovati na sporazumu o demarkaciji granice sa Crnom Gorom“ – ali, EU, je l` da, ne bi bila najvisočija i najautoritativnija adresa demokratije, zagarantovanih ljudskih prava i strogog uvažavanja razlika, da joj viziju ne podupire političko strpljenje, razumijevanje Balkanske, posttranzitne situacije, kao i pobliže poznavanje baruštine u kojoj se prekonoć obrela postjugoslovenska birokratija, danas predvođena režimskim tetkama, ujnama, strinama i svastikama, i drugim „sutkinjama“ koje, npr. što se tiče digniteta unutar ovih granica, proces „Državni udar“ autorizuju tako što svakomalo advokatima uklizavaju u riječ, sad već izanđalim refrenom: „Samo momenat! Da se ne ponavljamo!“

Međutim, EU ne bi bila to što jeste da ne upućuje pozdrav vladi Kosova, pred kojom je, da se ne lažemo, težak i dugačak put znoja i suza, mada ne lišen i fajnl cilja, samo ako joj beogradski trenutni politikanti budu zdušno, grupno i napredno iz kruga dvojke duvali u dupe, u međuvremenu zapodenutog „unutrašnjeg dijaloga“ koji će biti, evo sve su prilike, još jedan proces bez kraja čiji jedini smisao jeste u tome da prividno (politički) postoji, u režiji a la Vučić, koji je, opet, bezmalo, pretočen u srbijanski Dnevnik u osam…

(Kad bi se, jednog lijepog dana, „Državni udar“ dogodio u tzv. državi Kosovo, kako bi neka „sutkinja“ nalik „gđa“ Mugoša diktirala proces, i na čijoj bi strani bila birokaratija EU?)

Sloboda za Čađa!

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *