IN4S

IN4S portal

Liga Evrope: Partizan ispustio 2:0, i izgubio!!!

1 min read
U 21.00 čas, pred praznim stadionom fk Partizana, beogradski ”crno-beli” igraju utakmicu drugog kola grupne faze Lige Evrope protiv lidera i favorita svoje grupe, ukrajinskog Dinama iz Kijeva. S obzirom da je ukrajinski tim, prepun internacionalaca, favorit u ovoj utakmici, i da se igra pred praznim tribinama ( zbog kazne koje je UEFA izrekla partizanovnim navijačima ), - veliki bi uspjeh bio da Partizan u ovom meču ostane neporažen.

U 21.00 čas, pred praznim stadionom fk Partizana, beogradski ”crno-beli” igraju utakmicu drugog kola grupne faze Lige Evrope protiv lidera i favorita svoje grupe, ukrajinskog Dinama iz Kijeva. S obzirom da je ukrajinski tim, prepun internacionalaca, favorit u ovoj utakmici, i da se igra pred praznim tribinama ( zbog kazne koje je UEFA izrekla partizanovnim navijačima ), – veliki bi uspjeh bio da Partizan u ovom meču ostane neporažen.

Izgleda da je pozorišna atmosfera na Partizanovom stadionu ”umrtvila” goste iz Kijeva, koji ni iz bliza ne djeluju kao bolji tim. Imali su jedan zicer, koji je spasao golman Stojković izvanrednom intervencijom, – ali ta šansa je bila više posljedica greške domaćih, nego inicijative Ukrajinaca. Da je to tako, pokazali su naredni minuti. U 34.min Ožegović na dodavanje Tavambe, a potom u 42. min lično Tavamba, na asistenciju Sume 2:0 za Partizan!!!!

U posljednjem minutu prvog poluvremena umalo nije defanzivac Dinama, Mađar Kadar, postigao autogol, ali je golman Kijevljana izvadio loptu sa same gol-linije.

Početkom drugog poluvremena odnos snaga je bio isti kao i u prvom dijelu igre, ali je potpuno nepotrebno igranje rukom Ožegovića u živom zidu, dovelo do jedanesterca za Dinamo!!! Moraeš je, u 54.minutu sigiran sa bijele tačke i to je 2:1 za Partizan

u 68.minutu utakmice, – kontra Kijevljana i Bajalski pogađa iz neposredne blizine 2:2!

Uslijedio je nestvarani pad u igri Partizana, i šanse gostiju se samo ređale. Stojković je činio čuda, branio i nemoguće, ali u 85.minutu nije bilo spasa. Bajalski je šutirao jako, – lopta se odbila od prečke, natrčao je strijelac prvog gola Moraeš, i postigao gol za konačnih 3:2 za goste!