ИН4С

ИН4С портал

Мистерија ријешена: „Индустријализација“ и даље у Дому синдиката

1 min read
Према Вукосављевићевим речима "Индустријализација" се налази у дворани "сценска кула" у Дому синдиката и новинари су "могли да се прошетају" да виде. "Слика је овде, слика није нестала, није мистерија", рекао је Вукосављевић. Осим тога, министар је навео да неће тужити лист "Блиц" због текста о слици. "Предметно платно није културно добро, јесте у колоквијалном смислу, али не у законском", навео је Вукосављевић и истакао да су у Дому синдиката били и људи из Музеја савремене уметности и да су утвридли да је слика у Дому синдиката заштићена. Такође, министар је навео да нема процене цене слике, као и да је у току процес проглашења слике за културно добро. Према његовим речима, Министарство културе се занима за слику и брине за њу, иако није надлежно пошто слика није културно добро.

"Индустријализација"

Чувена слика Петра Лубарде „Индустријализација“ налази се у Дому синдиката, изјавио је на конференцији за медије министар културе Владан Вукосављевић, преноси б92.

Према Вукосављевићевим речима „Индустријализација“ се налази у дворани „сценска кула“ у Дому синдиката и новинари су „могли да се прошетају“ да виде.

„Слика је овде, слика није нестала, није мистерија“, рекао је Вукосављевић.

Осим тога, министар је навео да неће тужити лист „Блиц“ због текста о слици.

„Предметно платно није културно добро, јесте у колоквијалном смислу, али не у законском“, навео је Вукосављевић и истакао да су у Дому синдиката били и људи из Музеја савремене уметности и да су утвридли да је слика у Дому синдиката заштићена, наводи б92.

Такође, министар је навео да нема процjене цене слике, као и да је у току процес проглашења слике за културно добро.

Према његовим речима, Министарство културе се занима за слику и брине за њу, иако није надлежно пошто слика није културно добро.

Подсјетимо, јутрос је „Блиц“ јавио да је нестала Лубардина слика вриједна између пола милиона и милион евра.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *