IN4S portal

Naši u Riju: Srbija dobila Hrvatsku pred Rio (VIDEO)

1 min read

Uspela je ‘generalka’ bez Tea, – Srbija je dobila Hrvatsku pred Rio!

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku u Kordobi sa 86:77 u poslednjem pripremnom meču pred start Olimpijskih igara. Ekipa Aleksandra Đorđevića igrala je bez povređenog kapitena Miloša Teodosića, mučila se na startu, ali je u drugom poluvremenu odigrala veroma dobro i u dobrom raspoloženju putuje u Rio.

Hrvatska je u većem delu meča imala prednost, ali je Srbija igrala sve bolje što je meč odmicao, a u neizvesnoj završnici Stefan Jović je trojkom sa pola terena prelomio duel i nastavio tradiciju pogođenih neverovatnih šuteva u duelima ove dve selekcije. Miroslav Raduljica imao je 17 poena i 5 skokova, Bogdanović je dodao 13 i 4 asistencije, Nedović je ubacio 9, a Jokić, Kalinić i Marković po 7 poena. U ekipi Hrvatske, 18 poena postigao je Bogdanović, 14 Simon, a 12 Bilan.

FIBA Olympic Basketball Qualifying Tournament

Tok meča:

Počelo je tvrdo kao što se i očekivalo. Srbija je postigla prva četiri poena, ali Hrvatska je brzo serijom 6-0 preokrenula. Posle trojke Ukića i poena Bogdanovića ekipa Aleksandra Petrovića stigla je i do +5 (11:6). Imala je Srbija mnogo problema u organizaciji napada bez Teodosića, što su Hrvati koristili. Agresivnom odbranom terali su naše bekove na ishitrena rešenja i posle sedam minuta Đorđević je morao da reaguje – 16:8. Bojan Bogdanović igrao je odlično, ubacio je 9 poena u prvoj deonici i doneo je svojoj ekipi +9 (19:10).

U finišu prve deonice, Štimac je pogodio uz faul, usledila je i trojka Bogdana Bogdanovića, pa je Srbija posle 10 minuta imala podnošljivih -3 (19:16). Nije uspevala Srbija da poveže nekoliko dobrih odbrana i napada, pa je Hrvatska uspevala da održi prednost.

To je trajalo do 14. minuta, usledila je serija Raduljice, Nedovića i Mačvana 6-0, pa je nervozni Petrović zatražio tajm-aut – 27:25. Posle minuta odmora Simon je uabcio trojku, ali uzvratio je Raduljica poenima uz faul. Ipak, Hrvati su šutirali izuzetno dobro, pogodio je Babić za tri (33:28), pa je Đorđević pozvao tajm-aut.
Srbija je u prvom poluvremenu ubacila samo jednu trojku naspram 5-9 koliko je imala Hrvatska, pa kada se sve uzme u obzir -4 nakon 20 minuta i nije bio loš rezultat – 38:34.

Mnogo bolju odbranu zaigrala je srbija na startu drugog poluvremena i serijom 8-0 je povela. Bogdanović je pogodio uz faul, Raduljica je bio siguran sa linije slobodnih bacanja, a onda je trojku, tek drugu Srbije, ubacio i Birčević – 44:41. Imala je Srbija i +5, ali je potom napravila nekoliko jeftinih grešaka, pa je Htrvatska serijom 8-0 vratila prednost na svoju stranu. U samom finišu treće deonice Nedović je ubacio trojku za 61:57, ali je na drugoj strani Bilan vratio trojku, a Jokić je novom trojkom uz zvuk sirene doneo Srbiji 64:60 posle 30 minuta.

KOSARKA

U poslednjoj deonici igralo se veoma brzo i efikasno. Na obe strane su strelci bili izuzetno raspoloženi, pa se nastavilo sa rezultatskom ‘klackalicom’. Stipčević je ubacio dve trojke, na drugoj strani su dalekometne šuteve pogodili Bogdanović i Kalinić, a onda je trojku ubacio i Marković za 79:77 na dva i po minuta do kraja.

Usledila je i trojka Stefana Jovića sa pola terena i na taj način je praktično i odlučen pobednik – 82:77 na 93 sekunde do kraja. Usledila je i dobra odbrana Srbije posle koje je Kalinić zakucao, pa je srpska reprezentacija na odličan način odradila generalnu probu pred Olimpijske igre.