ИН4С

ИН4С портал

Америчке „дипломатске“ акције: Конгресмен и сенатор траже да се изврши притисак на Србију због Косова*

1 min read
Конгресмен Елиот Енгел и сенатор Боб Менендез позвали су администрацију да настави дипломатску подршку решењу конфликта Косова* и Србије.

илустрација

Конгресмен Елиот Енгел и сенатор Боб Менендез позвали су администрацију да настави дипломатску подршку решењу конфликта Косова* и Србије.

На начин који је, како наводе, „праведан према обје земље“ и у складу са америчким законом и дугогодишњом политиком.

У писму упућеном америчком државном секретару Мајку Помпеу, демократе Енгел и Менендез упозоравају да приступ „тешке руке“, који администрација примјењују према Косову „неправедно кажњава нову владу“, док српска кампања против признавања Косова* и њене тијесне везе са Кремљом у великој мјери пролазе некажњено, преноси Глас Америке.

Они су се сложили да су таксе које је Косово* увело на робу из Србије и које су сада укинуте, прије свега нанијеле штету косовским* грађанима, али су додали да то средство користе владе широм свијета, а често и сама Трампова администрација.

„Косово* је близак савезник Сједињених Држава и позивамо вас да усвојите стрпљив и конструктиван приступ према његовој демократски изабраној влади“, написали су конгресмен Енгел и сенатор Менендез.

Амерички законодавци подсјећају да је 23. јануара, амерички амбасадор у Њемачкој и вршилац дужности директора националних обавештајних служби Ричард Гренел који је уједно специјални председников изасланик за преговоре Србије и Косова, позвао Србију да заустави кампању против признања независности Косова*, а истовремено Косово* да укине таксе.

Од тада, како констатују амерички законодавци, притисак САД на Србију по свему судећи је опао док је појачан притисак на Косово*.

„Неравнотежа у односу Трампове администрације према Београду и Приштини одвија се у контексту јачања српских веза са Москвом и повећаног увоза руског оружја. Те набавке оружја од администрације захтевају увођење санкција Србији по закону о супростављању америчким непријатељима кроз санкције  који је Конгрес усвојио после руског мијешања у изборе 2016“, наводе Енгел и Менендез.

Они траже од Помпеа да их обавијести због чега администрација није увела санкције нити извршила притисак на Србију да оконча своје глобалне активности против признавања независности Косова*.

У писму секретару Помпеу, двојица чланова Конгреса констатују да сваки покушај да се преговорима дође до решења између Београда и Приштине треба да се обавља заједнички са Бриселом и другим кључним европским престоницама јер су Србија и Косово* европске земље са крајњом аспирацијом да се придруже ЕУ, а Косово* се нада и будућем чланству у НАТО-у.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

7 thoughts on “Америчке „дипломатске“ акције: Конгресмен и сенатор траже да се изврши притисак на Србију због Косова*

  1. Ja samo primecujem, svaka sila ili drzava koja je podrzavala zlocinacke aspiracije Albanaca, svaka je propala, Otomansko Carstvo, Austro-Ugarska, fasisticka Italija, nacisticka Nemacka, Titova Jugoslavija, kao neka zaraza, kao nuklearno smrtno zracenje prati Siptare. To meni jako lici na prokletsvo, tesko saveznicima.

    14
  2. albanci su bili saveznici sa osmanlijama, austrougarima, nacističkim njemcima, staljinovom sssr-u I mao ce tungove kine. od svih pobrojani svi su bili američki neprijatelji I albanci su u nekoliko ratova bili direktni neprijatelji amerike poput onoga u toku ww1 I ww2. e sada kosovo je saveznik amerike a srbija nije. srbija koja je u svim ratovima ratovala rame uz rame sa amerikancima I spašavala američke pilote tokom ww2. albanci nisu nikakav saveznik amerike. albanci su samo s amerikom jer je amerika najjača. to tramp vrlo dobro zna. da se sutra pojave indijci kao najjači albanci bi bili neprijatelji amerike a saveznik indiji. s druge strane srbija je uvijek njegovala politiku nezavisnosti I slobode a to znači I razvijanje strateški odnosa sa mnogim državama svijeta poput rusije, kine, francuske, italije, grčke itd. itd. srbija će podizati odnose I sa velikom britanijom, amerikom, izraelom, njemačkom itd. itd. po mogućnosti do strateških jer srbija nije unaprijed ni jednoj državi neprijatelj I sa svakom dobronamjernom državom treba graditi što čvršće po mogućnosti strateške odnose. smatram s druge strane I da bi amerika trebala da podigne odnose sa srbijom na nivo strateških u svome interesu a albance bi trebalo još više pritegnuti jer oni moraju slušati u suprotnom mogli bi ostati bez države

    35
    1
  3. Kao uvek, albanski lobbyisti se javljaju svakih 2 meseca.
    Uvek posle uplate kojeg milioncica iz sverca i prodaje droge!.

    41
    1. Да баш тако, ове конгесменчиће нико ништа не пита, а поготово Председника Трампа заболи уво за шиптаре и њихову као државу.

      24
      1

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net