Без „руске пријетње“ НАТО-у пријети сиромаштво
1 min read
Пропаганда новог хладног рата доноси своје плодове, војни расходи се увећавају у читавом свијету. Нове „пријетње“ доносе велики профит војним компанијама и аналитичким центрима које плаћају да воде ратну пропаганду, пише амерички политичар, бивши конгресмен Рон Пол у Си-Ен-Би-Сију.
Према ријечима политичара, влада Њемачке је објавила прошле недјеље да намјерава да купи 100 тенкова „Леопард“. Њемачка влада тврди да су ови тенкови, који могу коштати скоро пола милијарде долара, одговор на нову „превише самоувјерену“ политику Русије у региону. „Без обзира што Русија није нападала, нити пријетила иједној земљи у региону, тим прије земљама-чланицама НАТО“, пише Пол.
Нуклеарни бункер САД из времена хладног рата код Шајен Маунтин, држава Колорадо, који је скоро 25 година након пада Берлинског зида био затворен, сада се враћа у живот. Пентагон је издвојио око милијарду долара за модернизацију објекта до нивоа из времена хладног рата.
„Извођач радова — војна компанија „Рајтеон“ која је главни спонзор аналитичких центара, као што је Институт за изучавање рата, који стално воде пропагандни рат. Сигуран сам да ће овакви велики уговори донијети велики профит“, пише политичар.
И НАТО-у предстоји скупа обнова, наводи Пол. Алијанса од 2010. године прави ново сједиште у Бриселу и коначна цијена зграде која изгледа као „гнусна канџа“ износи више од милијарду долара.
„То више од два пута превазилази планирани буџет. Какав бескористан посао! Треба ли се чудити томе што чиновници и генерали НАТО-а стално покушавају да нас заплаше причама о новој руској претњи?“, пита се Пол. Он наводи да су прави непријатељи САД и ЕУ, не Руси, већ порески обвезници.
„Ми смо жртве овог незадрживог раста војних трошкова. Елита се плаши да ће завладати мир, што ће се лоше одразити на њихов профит“, пише Рон Пол.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

