ИН4С

ИН4С портал

Бијело Поље: Професор осумњичен да је директору пријетио убиством

Бијело Поље

Судија за истрагу Основног суда у Бијелом Пољу Радомир Кљајевић донио је јуче мјеру надзора над професором Н.Б. због кривичног дјела угрожавање сигурности директора Средње стручне школе у Бијелом Пољу Зорана Вуковића.
Н.Б. је претходно ухапшен након што га је директор пријавио због пријетњи убиством, а Основно државно тужилаштво из Бијелог Поља поднијело је суду 10. децембра ове године предлог за изрицање мјере надзора забране приступа, због основане сумње да је дан раније угрозио сигурност Вуковића.

О свему је обавијештено Министарство просвјете, а у Средњој стручној школи због овог догађаја, против Н.Б ће како кажу, бити покренут дисциплински поступак.

– Забрањује се Н.Б. приступ и састајања са оштећеним Зораном Вуковићем, коме не смије прићи на удаљености мањој од 20 метара. Наведена мјера према осумњиченом може трајати до правоснажности окончаног кривичног поступка, с тим што ће се на свака два мјесеца испитати да ли је примјена мјере још увијек потребна. Упозорава се Н.Б. да се против њега може одредити притвор, уколико прекрши изречену мјеру. За извршење ове мјере одређује се Управа полиције – Одјелење безбједности Бијело Поље, стоји у судском решењу.

Разлог уговор на неодређено

Директор Зоран Вуковић је истакао да му се Н.Б. обратио пријетећим ријечима, док му је он казао „да сачека, да је систематизацијом за радно мјесто које он покрива предвиђен већи степен стручне спреме од оног који он има“.

– Он је и поред тога наставио да пријети. Осјетио сам се увријеђено и угрожено – казао је Вуковић, додајући да му је Балић и раније упућивао сличне пријетње након чега се извињавао.

У предлогу ОДТ, који је потписала тужитељка Јелена Вучетић, „Регионални центар безбједности `Сјевер` – ОБ Бијело Поље поднијело је овом тужилаштву кривичну пријаву против осумњиченог Н.Б. због кривичног дјела угрожавање сигурности“.

– Из кривичне пријаве произилази основана сумња да је Н.Б., 9. децембра ове године око 12.40 сати, у Тршовој улици у Бијелом Пољу угрозио сигурност Вуковићу, пријетњом да ће напасти на његов живот и тијело – каже се у предлогу ОДТ.

У тужилачком акту даље стоји да му је упутио пријетеће ријечи.

– `Рок ти је данас да ми даш решење за стално`, а када му је Вуковић објаснио да то не зависи од њега као директора, него од услова конкурса и правилника Министарства просвјете, науке и иновација, који се подносе на заснивање радног односа на неодређено вријеме и услова који су прописани за то радно мјесто, упутио још ријечи пријетње `Знаш ли да ћу ја да убијем тебе, па ћу онда и себе, јер ми ти угрожаваш породицу`.Ове ријечи су код Вуковића изазвале страх и угроженост, стоји у решењу.
У рјешењу се наводи да је Н.Б. негирао извршење дјела.

– Запослен сам у Средњој стручној школи од 2017. године, као професор ресторатерства – практичне наставе. Раније сам предавао и економску групу предмета, а у школи сам ангажован по уговору о раду на одређено вријеме. Директор ми је драг човјек, сматрам га за пријатеља, иако све ове године везано за мој радни однос ради против закона. Разговарали смо нормалним тоном, а повремено је можда долазило до благог повишења мог и његовог тона. Жао ми је ако ме је директор погрешно разумио и не бих волио да осјећа страх због мене, јер за то нема разлога – изјавио је Н.Б. пред надлежним органима.

 

(Дан)

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy