IN4S

IN4S portal

Blokirana imovina odbjeglog bivšeg direktora Uprave za imovinu Dragana Kovačevića

1 min read
Viši sud u Podgorici donio je odluku kojom su privremeno blokirali imovinu bivšeg direktora Uprave za imovinu Dragana Kovačevića, a u pitanju su zgrada i zemljište na obali vrijedni oko 690.000 eura.

foto: MANS

Viši sud u Podgorici donio je odluku kojom su privremeno blokirali imovinu bivšeg direktora Uprave za imovinu Dragana Kovačevića, a u pitanju su zgrada i zemljište na obali vrijedni oko 690.000 eura. Kovačevićeva imovina blokirana je u sklopu istrage u predmetu „Morsko dobro“, u kojem je Specijalno državno tužilaštvo nedavno podiglo optužnicu.

Kovačević je u bjekstvu, a tužilaštvo ga tereti da je formirao kriminalnu grupu kako bi prisvajao vrijednu imovinu „na pjeni od mora“.

Predlog za privremeno zamrzavanje imovine Višem sudu u Podgorici dostavilo je Specijalno državno tužilaštvo.

– U predmetu formiranom protiv D.K., nekadašnjeg direktora Uprave za imovinu, i dr. zbog krivičnih djela stvaranje kriminalne organizacije, produženog krivičnog djela zloupotreba službenog položaja i drugih krivičnih djela, u kojem je, po predlogu tužilaštva, sud donio rješenje o privremenoj mjeri obezbjeđenja – zamrzavanje imovine u odnosu na parcelu morske obale na kojoj je izgrađen četvorospratni objekat, površine oko 300m2, a procijenja vrijednost zemljišta i zgrade je oko 690.000 eura – saopštila je za „Dan“ Sanja Jovićević, portparol i tužilac u Specijalnom državnom tužilaštvu.

Pored Kovačevića, za nezakonito prisvajanje državnog zemljišta u zoni morskog dobra terete se i Ana Lakićević Grdinić, Veselin Tomašević, Krsto Pavićević, Goran Tufegdžić, Danilo Jovanović, Danko Kovačević, Sanja Popović, Aleksandar Boljević i podgorička kompanija,,Geo&Arh“. Oni se terete da su u okviru kriminalne organizacije pribavili protivpravnu imovinsku korist u iznosu većem od 660.000 eura. Ročište za kontrolu optužnice protiv ovih okrivljenih biće održano u Višem sudu u Podgorici 11. oktobra.

Kovačević je pobjegao nakon što je poslije privođenja pušten da se brani sa slobode. On je uhapšen 23. decembra prošle godine zbog sumnje da je organizovao kriminalnu grupu koja je državno zemljište u zoni morskog dobra nezakonito upisivala na fizička i pravna lica, ali je 24. februara pušten na slobodu nakon što mu je istekao pritvor. Nakon toga je pobjegao, a podgorički Viši sud je u julu naredio da se za njim raspiše potjernica zbog krivičnih djela stvaranje kriminalne organizacije, zloupotreba službenog položaja putem podstrekavanja i iznuda putem podstrekavanja.

Potpredsjednik Vlade Dritan Abazović izjavio je u aprilu ove godine da se Kovačević nalazi u Srbiji. Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije nakon toga su saopštili da u sistemu Interpola nijesu pronašli potjernicu za bivšim direktorom crnogorske Uprave za nekretnine i da ih Crna Gora nije obavijestila da ga potražuje.

Natjerali ga da proda suvlasnički dio

Kako je se navodi u spisima tužilaštva, Dragan Kovačević je u septembru 2020. godine stupio u kontakt sa okrivljenim Aleksandrom Boljevićem preko okrivljene Sanje Popović, koja je ponudila Boljeviću da u ime organizatora kriminalne grupe prijetnjom i silom prinudi Aleksandra Gazivodu da proda suvlasnički dio Danku Kovačeviću i tako mu omogući da raspolaže cjelokupnom nekretninom u Bogišićima, što je i učinjeno. Kako se sumnja, Kovačević je za uslugu iznude častio Boljevića 10.000 eura, a Popovićeva je kao nagradu dobila zlatni lanac.

SDT sumnja da je Lakićević Grdinić prihvatila da po nalogu Kovačevića vrši upis i promjenu podataka u katastarskom operatu na nepokretnostima bez validnog pravnog osnova, da donosi nezakonita rješenja o upisu nelegalno sagrađenog objekta na osnovu lažnih elaborata koji ne sadrže potpise svih suinvestitora i da ne prihvata elaborate koji prikazuju stvarno stanje na terenu, da ne postupa po drugostepenim rješenjima Ministarstva finansija kojima su poništena rješenja o takvom upisu.

DAN

Pročitajte JOŠ:

Raković za Politiku: Crnogorska nacija nije nastala na zdravim osnovama

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Blokirana imovina odbjeglog bivšeg direktora Uprave za imovinu Dragana Kovačevića

  1. Da je srece kako bi se brzo vratile 4 milijarde eura, ovo bi bila Svica ali UsRASI ne daju.
    Bjese li ovo kadar SDa velikih patriJota Sehovica i Brajovica.

    32

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net