Бундестаг навео услове за укидање санкција Русији
![Njemačka](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2019/05/bundestag.jpg)
Бундестаг
Услов за укидање санкција Русији представља реализација Минског споразума, и у том циљу треба наставити рад у „нормандијском формату“, изјавио је потпредсједник Бундестага Томас Оперман у Берлину након састанка са делегацијом Државне думе Русије коју је предводио први замјеник предсједника Александар Жуков.
„Мислим да би требало да разговарамо о санкцијама које нас дијеле. Сигуран сам да постоји могућност да се те санкције укину на узајамној основи. Али, предуслов за то је да ћемо наставити у ’нормандијском формату‘ преговоре о сукобу на истоку Украјине и о испуњавању Минских споразума у интересу обије стране, уз обезбјеђивање заштите руске мањине у Украјини и уз пуно поштовање државне границе и суверенитета Украјине“, објаснио је Оперман, преноси Спутник.
„Уколико постигнемо такав споразум, видим могућност да обије стране укину санкције“, додао је он, наглашавајући да ЕУ и Русија „имају значајне заједничке интересе“ и позивајући на ближу сарадњу између Европске уније и Евроазијске економске уније.
Односи Русије и Запада погоршали су се због ситуације у Украјини и на Криму, који се ујединио са Русијом након референдума на полуострву. Западне земље су увеле низ санкција против Русије, оптужујући је за мијешање. Москва је предузела контрамјере, повела политику замјене увоза и више пута изјављивала да је контрапродуктивно са њом разговарати на језику санкција. Притом, Москва је више пута одбацивала оптужбе западних земаља о мијешању у унутрашње послове Украјине, рекавши да није страна у украјинском сукобу у Донбасу и субјекат Минског споразума.
Прочитајте још:
У никшићком позоришту умрла историја: Умјесто ње сада имамо повијест
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
И врло позната политика кад је Њемачка у питању – ни једном једином ријечју не поменуше Косово.
Žukov,
Vrlo poznato ime pogotovo kada je Berlin u pitanju☺️