Цијена нафте поново у паду
1 min read
Принтскрин/Спутњик
Према стању од 8.34 по московском времену, цијена мајских фјучерса за сјеверноморску смјешу нафте типа „Брент” пала је за 3,57 одсто на 32,64 долара по барелу, док је вриједност фјучерса за нафту типа „ВТИ” пала за 2,12 одсто на 31,43 долара по барелу.
„Страх остаје главни проблем у том погледу, јер учесници на тржишту и даље нису сигурни да ће слабљење монетарне политике и додатна ликвидност ријешити значајну здравствену кризу“, изјавила је за агенцију „Ројтерс” главни економиста „ОЦБЦ Банке”, Селена Линг.
С друге стране, према подацима трговања, вриједност злата данас корективно расте након пада за више од 4 одсто током претходне трговачке сесије,
Према стању од 9.15 по московском времену, цијена априлског фјучерса злата на њујоршкој берзи „Комекс” порасла је за 1,77 одсто или за 26,9 долара – на 1.543, 1 долара за унцу, док је цијена мајског фјучерса сребра порасла за 0,92 одсто, односно, 14,663 долара за унцу.
Током трговања у петак вриједност метала је опала, јер су улагачи више продавали метале како би повећали резерве слободне ликвидности услед нестабилности на берзи.
На стање на тржишту такође је утицало то што је Федерални резервни систем (ФРС) САД неочекивано снизио камате други пут за мјесец дана на 0-0,25 одсто почев од данас.
Истовремено, улагачи настављају с процјенама глобалних размјера ширења коронавируса и његовог утицаја на потражњу за нафтом.
Подсјетимо, Свјетска здравствена организација објавила је 11. марта епидемију новог коронавируса КОВИД-19 за пандемију.
У више од 140 земаља свијета до сада је заражено више од 169 хиљада људи, око 77 хиљада је оздравило, а преко 6.500 особа је умрло.
У Европи је на првом мјесту по броју заражених Италија: тамо је регистровано више од 24.000 заражених, док је 1.809 особа умрло.
(Извор: Спутњик)
Прочитајте још:
Зашто је руска паметна хиперсонична ракета „Циркон“ кошмар за противнике

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

