ИН4С

ИН4С портал

Даниловић: Ђукановић ризикује много ако одбије да разријеши амбасадоре чију смјену предлаже Влада

Одбијањем предлога Ђукановић би, сматра Даниловић, ушао у зону кршења Устава јер би тиме присвојио за себе право да води унутрашњу и спољну политику, а то је неприкосновена уставна надлежност Владе.

Горан Даниловић

Предсједник Црне Горе Мило Ђукановић ризикује много ако одбије да разријеши амбасадоре чију смјену предлаже Влада, а извјесно је да ће матични скупштински одбор дати позитивно мишљење, оцјенио је функционер Уједињене Црне Горе Горан Даниловић.

Међу одлукама Владе о постављењима, посебно међу одлукама министара, има оних који се нама из УЦГ никако не допадају али са одлуком о разрјешењу седам амбасадора се потпуно слажемо и јавно подржавамо. Углавном, међу њима су и они за које се може мирне душе рећи да су приватни или ДПС амбасадори“, истиче Даниловић.

Одбијањем предлога Ђукановић би, сматра Даниловић, ушао у зону кршења Устава јер би тиме присвојио за себе право да води унутрашњу и спољну политику, а то је неприкосновена уставна надлежност Владе.

„Уради ли тако нешто Влада и парламентарна већина морају имати спреман одговор. Евентуално Ђукановићево одбијање мора наићи на јасну и снажну реакцију Владе и Скупштине. Дакле, то што у члану 95. став 6. Устава пише: да поставља и разрешава амбасадоре и друге шефове дипломатских представништава, на предлог Владе и уз мишљење надлежног скупштинског одбора, не значи да без последица може одбити законити предлог. У Уставу пише и да Предсједник Црне Горе проглашава законе али то не значи да може да онемогући њихово увођење у правни живот. Може, и то по јасној процедури и у изузетним приликама, само вратити Закон и након његовог поновног усвајања обавезан је да указом прогласи. Надлежности Предсједника су прилично протоколарне и то је суштина“, појаснио је Даниловић.

Одлуком Владе седам амбасадора је, подсјећа он, опозвано и то је готова ствар.

„Предсједник би могао одбити да поменуте амбасадоре разријеши само уколико би изостало мишљење матичног Одбора, у противном прекршио би Устав. Након тога свака, па и привремена, кохабитација са Ђукановићем мора престати. Иначе, Влада треба да предложи измјене смијешног Закона о предсједнику ЦГ како би се његов гломазни кабинет вратио на ниво протоколарних потреба које предвиђа Устав. Када се стекну услови за неопходне измјене Устава биће рационално промијенити и начин избора Предсједника јер је на основу уставних овлашћења једино логично да се Предсједник бира у Скупштини а не на непосредним изборима“, закључио је Даниловић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

9 thoughts on “Даниловић: Ђукановић ризикује много ако одбије да разријеши амбасадоре чију смјену предлаже Влада

  1. Ima imunitet, sve će potpisati, nije lud da bilo šta rizikuje prodat će Miša Babinog za ništa i tako dok god može… a posle????

    11
  2. Može da odbije. Šta može da uradi nova većina? Da mu uskrati finansiranje kabineta, ukine obezbeđenje, oduzme vozni park… Tako će ga prepustiti na milost i nemilost svakom građaninu a ponajviše onima iz kotorskih predgrađa sa kojima ima zajedničke poslove.

    21
  3. Može nova vlada da nam svaki dan prosipa med i mlijeko,danam poveca penzije,da izgradi kule i gradove ,da napravi puteve i označi putokaze ;kupinam traktore i kamijone uveze voce i povrce ali dok ne utvrdi činjenice oko likvidacije Pavla Bulatovićs za nas nije merodavns.

    30
    2
  4. Milo BITANGA, predvodnik ostataka šumskog krda DPS KRETENA koje bi još na jasle krave muzare каже:

    Jedva čekam rasplet događaja! U jednu ruku mu je lako, ima dobre savjetnike, doktora za Prdnjavu, Raku Majmunicu iz Zverinjaka kod Nikšića, Roćena Goveda iz Rasove, Petra Ivanovića, bisera među lopovima i kleptomanima i polupismenog Miga Ljeksa maljog specijaljisa, Pari Sen Žermena a u drugu ruku ima racku!

    40
    1
  5. Milo ce morati da igra sto se ono kaze sitno kaludjerski.
    On vise nista nemoze da uslovljava. Ostalo mu je da rovari, a to mu se moze o glavu obiti.

    50
    1
  6. Mnogo toga je „zakovano“ Milovom 30-togodišnjom vladavinom i zakonodavstvom.
    Oni su se pripremali na ovaj trenutak, ali ipak ne mogu da zaustave vrijeme.
    Dakle, nakon „čišćenja“ institucija od zaostalih (i skrivenih) dpSSovaca (ne zaboravite, čitav svijet je sa originalnim SS-ovcima tragao i privodio ih pravdi 30-40 godina) mora se donijeti Izborni zakon i srediti birački spiskovi.

    U Crnoj Gori vlada aparthejd.
    Samo Srbi rođeni u Crnoj Gori, koji žive u Srbiji nemaju pravo glasa, svi ostali imaju i dvojno državlajnstvo i pravo glasa, i iz Hrvatske, i BiH i td.
    Zato se prvo mora ukinuti aparthejd i po ubrzanoj proceduri odobriti državlajnstvo svim kojima je to bilo uskraćeno.
    UKINUTE APARTHEJD!
    Tek onda se mogu steći uslovi za neke izmjene da se potrebna dvotrećinska većina ukine tamo gdje to nije opravdano.

    51
    2
  7. Posle 30. godisnje apsolutisticke vladavine, covjek izgubi osjecaj za realnost.Vlast je najaca droga sa koje se ovisnik najteze skida.Kraj diktatora ce biti jako bolan, ali izgleda da on jos nije svjestan toga.

    56
    3
  8. Naravno da će da odbije. Vlada samo prodaje maglu, postavljaju ći njihove kadrove i UDBAŠKE ŠPIJUNE pričajući kako nema revanšizma.

    13
    49

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy