ДФ: Црногорски режим користио услуге криминалаца како би угрозио живот Мироја Јовановића
1 min read![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2018/11/Untitled-9.png)
Јовановић у судници
Демократски фронт упозорава да је црногорски режим почео да користи услуге криминалаца и агената из региона како би се нанијела штета и физички угрозио њихов адвокат Мироје Јовановић.
По чињеницама које су до сада познате, адвокат Јовановић је прије неколико дана добио озбиљно упозорење које се тиче његове личне безбједности.
„Ради се о читавој групи са територије Хрватске и Федерације БиХ, која је користила савремену опрему за праћење и надзор комуникација, а да је као дан за „реализацију“ напада био одређен 16. новембар навече“, појаснили су из ДФ-а.
ДФ напомиње да је читава ситуација избјегнута благовременим упозорењем и тиме што се њихов адвокат није физички изложио нити појавио на мјестима на којима је требало да буде.
„Упознајемо јавност са чињеницом да је овоме претходио боравак припадника АНБ-а у Новом Саду, у септембру ове године, а да је адвокат Јовановић о активностима, личним подацима и фотографијама припадника АНБ-а који су у Новом Саду радили на његовом праћењу, обавијестио надлежне органе Републике Србије, али да није било икакве реакције поводом ових догађаја. Црногорски режим је након овога одустао од непосредног излагања и слања својих службених лица и ангажовао горе наведене структуре из региона. Да ово нису изоловани инциденти већ константна пријетња по безбједност нашег адвоката,свједочи и чињеница да су надлежне службе у Р. Србији више пута лично са његове стране службено добијале врло конкретне податке укључујући и видео записе о особама које представљају пријетњу по његов живот и безбједност комуникација“, рекли су из ДФ-а.
Све ово је посљедица, сматрају они, неспорне чињенице да је адвокат Мироје Јовановић највишим руководиоцима служби безбједности Србије још 2017. године (прије почетка самог процеса), лично и документовано указао ко су особе из тих структура које су црногорском режиму помогле у реализацији фарсе зване „државни удар“.
„Демократски фронт позива надлежне органе Републике Србије да спријече и онемогуће описано криминално дјеловање, а наш политички савез ће у наредном периоду пружити сваку могућу подршку адвокату Јовановићу у превазилажењу проблема са којима се суочио, бранећи наше лидере и функционере од незапамћеног прогона режима Мила Ђукановића“, закључили су из Дф-а.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
Opet ovaj nepomenik od Sekule nesto rece.
Не дајте се дфовци!
Crte udvoričkog mentaliteta nastaju u okviru podaničke vlasti koja pretpostavlja hijerarhijski princip po kojem se niži dodvoravaju višim, a ovi pak onima još višim od sebe. Udvorištvo je derivat podaničkog mentaliteta koji se zasniva na pokornosti i poslušnosti. TO JE KRATAK OPIS KARAKTERA U MONTENEGRU. MIROJU JOVANOVIĆU PRETE NALOGODAVCI, SCENARISTI I IZVRŠIOCI DRŽAVNOG UDARA IZBORNOG DANA U CRNOJ GORI. TO SVAKAKO NISU OVI SRBI KOJIMA SE SUDI, VEĆ SU OVI KOJI IH GONE.
Zbog neznanja ovog advokata najgore ce proci Branka Ambasadorka. Imace dugacku i bijelu bradu kao Asanz.
U Blentovenu probuđeno crnogorsko udvoričko pjesništvo , kao za vrijeme kralja Nikole. Istoričar Živko Andrijašević o tome je pisao prije nego je postao savjetnik Mila Đukanovića. I savjetovao: ,,Svi Vi koji vjerujete u svoj udvorički i pjesnički dar, treba da znate sljedeće…Udvoričkim pjesnicima ni jedna vlast nije ostala dužna, pa neće ni Vama. Zato pišite…“
Nije da nema onih koji su ga poslušali. Ne pišu baš svi poeziju, ali vlast nagrađuje apanažama sve koji je slave – razne Komlene, Betovene, Anonimuse…
Tako Andrijašević navodi da je u pisanju udvoričke poezije prednjačio Radoje Roganović Crnogorac, “koji je baš pretjerivao u obožavanju Gospodara”. Baš kao ovaj Blentoven danas. Zlobne kolege su širile priču da mu je sam knjaz jednom prilikom rekao: ‘Aman, Radoje! Ustavi se malo’. A veseli Radoje,(čitaj Crnogorski Betoven, alijas Komlen…) ne da se nije ‘ustavio’, nego je navalio još većom snagom. Knjaza je ‘skromno’ nazivao suncem, orlom, vitezom i junakom…”
Kako tada, tako i danaske, što bi rekao narodni pjevač. Kome laktovi zataje, mora da puzi .
Само да се изјави нешто, да се млатне за медије сваки дан. Кад већ нема Скупштине да нас забављају режираним свађама са ДПС-ом или врцавим хумором из Мојановића.
Sekula stari inspektore Trtovicu
Које надлежне органе Републике Србије позивате да сприече и онемогуће описано криминално деловање, када је тим органима у интерсу да ућуткају адвоката Јовановића. Ради се о истим органима са којим се ви љубите у уста и уносите бадњак.
Zasto bi rezim imao motiv da likvidira tako beznacajnu licnost? Rezim je trebao drugu stvar – da mu zabrani obavljanje djelatnosti na teritoriji CG zbig vrijedjanja drzave i naroda i izlazenja iz okvira advokature.
Psi su kao ljudi. Neki laju, a neki šene kao Betoven i Komlen.
Исти ти је овај Секула. Све иста канцеларија.
Crnogorski Betoven, stalno jedeš ???? i ne znam kako ti se više ne smuči.
Ne vidim svrhu te likvidacije. Da je pokušaj bio prije zastupanja imalo bi smisla. Šta je on mogao da da a da BIA ne zna. Da je ANB CG išao da organizuje njegovu likvidacije je ozbiljna optužba. To će da zdrma region. On je advokat dva čoveka, šta bi CG donijela njegova likvidacija. Haos, zar im to ide u prilog. Kao da mogu da se šetaju tako po Srbiji. Onda to nije mafija nego strane službe. Ovo je jako ozbiljna priča…
Naivan si ko hotelska sobarica. Njegova likvidacija bi donela to da se zataška istina da je vaš crnogorski režim u simbiozi sa crnogorskim pravosuđem, odradio državni udar.
Прогоне се сви који имају везе са ДФ
Podrska za DF .