IN4S

IN4S portal

ĐOKOVIĆ U FINALU AUSTRALIJAN OPENA: Razbio Rusa i zakazao novi put u istoriju!

1 min read
Najbolji teniser svijeta Novak Đoković u polufinalu Australijan opena savladao je Aslana Karaceva sa 6:3, 6:4, 6:2.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u finale Australija opena, pošto je pobijedio 114. igrača svijeta Rusa Aslana Karaceva posle tri seta 6:3, 6:4, 6:2.

Prvi teniser svijeta pobijedio je posle sat i 53 minuta i deveti put se plasirao u finale Australijan opena, u kome će igrati za deveti trofej.

Teniseri su u prvom setu bili sigurni u gemovima na svoje servise sve do osmog, kada je Đoković bez izgubljenog poena napravio brejk i poveo sa 5:3. On je naredni servis gem osvojio bez izgubljenog poena i posle 35 minuta poveo je u meču, pišu Novosti.

Srpski teniser je bio ubjedljiv i u nastavku, poveo je sa 5:1, a u osmom gemu je servirao za set kada mu je Karacev oduzeo servis i smanjio na 3:5. Ruski teniser je zatim osvojio i gem na svoj servis, a u devetom gemu imao je dvije brejk lopte koje je Đoković uspio da spasi, pa je branilac titule stekao dva seta prednosti.

Đoković je poveo u trećem setu sa 2:0, Karacev je izjednačio na 2:2, ali je prvi igrač svijeta posle toga osvojio četiri uzastopna gema i plasirao se u novo finale Australijan opena.

Đoković će u finalu u nedjelju igrati protiv boljeg iz duela Rusa Danila Medvedeva i Grka Stefanosa Cicipasa, prenijele su Novosti.

Podjelite tekst putem:

7 thoughts on “ĐOKOVIĆ U FINALU AUSTRALIJAN OPENA: Razbio Rusa i zakazao novi put u istoriju!

1. Svaka cast Srbendo, svaka cast ljudino, najjaci na svijetu a jos Srbin,to smo mi,najbolji il nista,Tesla, Pupin, Mipankovic i na zdravlje tebi Djokovic..