IN4S

IN4S portal

Đoković zaustavljen u polufinalu turnira u Dohi

Već na početku trećeg seta Španac uspijeva da napravi brejk. Na taj način je sebe rasteretio, a Đokovića dodatno opteretio, što se vidjelo već u narednom gemu, koji Aguto lako osvaja na svoj servis. Sigurnom i raznovrsnom igrom u nastavku seta Aguto je uspio da zadrži brejk prednosti, i ostvari trijumf nad velikim protivnikom.
Novak-Đoković

Novak Đoković; foto: mondo.rs

Najbolji svjetski teniser, Novak Đoković, poslije velike borbe poražen je u polufinalu turnira u Dohi. Na putu do finala savladao ga je odlični Španac, Bautista-Aguto.

Ljubitelji tenisa u Kataru mogli su da uživaju u majstorijama oba rivala. Ipak, Novak je, bar u prvom setu, imao pravi odgovor na sjajnu igru Aguta. Izvanrednim servisom i najčešće ravnim, ali preciznim udarcima, uspijevao je da uvijek bude korak ispred motivisanog protivnika.

Prvi set naš teniser je dobio rezultatom 6:3, nakon što je napravio brejk već u drugom gemu, i sačuvao ga do kraja seta. Već u tom uvodnom dijelu meča teniseri su i najavili da nas u nastavku očekuje istinski spektakl u režiji dvojice majstora.

U drugom setu viđen je atomski tenis, u kojem su i Đoković i Aguto briljirali, čuvali svoj servis i do rezultata 3:3 odigrali sijaset poena za pamćenje.
U sedmom gemu drugog seta Novak uspijeva da napravi brejk, bez izgubljenog poena na servis Bautiste-Aguta, koji je djelovao isrpljeno.

Ipak, Španac se revanširao već u narednom gemu. Poslije više propuštenih prilika za brejk Španac koristi svoju šansu baš u ovom gemu, što je natjeralo revoltiranog Đokovića da polomi reket, i tako pokuša da izbaci negativnu energiju.

Partija karijere Bautiste-Aguta

Aguto je nastavio sa sjajnom igrom, i fantastičnim pasing-šotom otvorio svoj servis gem, koji na krilima dobre igre iz prethodnog gema i osvaja.

Sjajnom igrom i na Novakov servis dolazi do prilike za brejk, koju naš teniser anulira as udarcem, i sigurnom igrom u naredna dva poena dolazi do izjednačenja – 5:5.

Osvajanjem i sljednjeg gema na svoj servis, Španac je primorao Novaka da servira za ostanak u setu, i za taj-brejk.

Aguto je nastavio da igra kao „omađijan“, i stavio je Novaka na velike muke. Morao je Đoković da da sve od sebe, i da na mreži odigra jedan od najboljih poteza na turniru, kako bi uspio da sačuva svoj servis, i odbije nalete sjajnog protivnika.

U taj-brejku teniseri nastavljaju sa izvanrednom igrom, i potezima koji raduju publiku, čuvajući svoj servis. Pri rezultatu 6:4 Španac dolazi do mini-brejka, i servira za set. Sa dva udarca, kojima je pokazao sav kvalitet i psihičku snagu, Novak ostaje u setu. Ipak, u narednim poenima Aguto uspijeva da kruniše sjajnu igru u drugom dijelu, i osvaja drugi set, koji je evidentno odredio i dalji tok meča.

U finalu ga čeka bolji iz duela Berdih – Čekinato.