ИН4С

ИН4С портал

Др Тахировић: Нијесам директно одговорна

Смијењена шефица Одјељења бјелопољској Општој болници др Хака Тахировић саопштила је да не сматра да је директно одговорна за случај инфекције пет беба, од којих је једна неколико дана касније преминула у Клиничком центру Црне Горе.

tahirovicbeba

„Себе не доживљавам одговорном, а јавности ради и у циљу објективног информисања имам моралну одговорност и желим да нагласим да нијесам учествовала у лијечењу, нити сам обавијештена од стране ординирајућих љекара о цијелом случају“, казала је Тахировић за Дневне новине.

Наводећи како су педијатри самостални у свом раду, др Тахировић тврди да ни у једном случају није обавијештена „о пријему, индикацијама за пријем, лијечењу, насталим компликацијама, као ни одлуци о транспорту у КЦЦГ под упутном дијагнозом сепсе“.

Она тврди и да су новорођенчад из породилишта превођена у Одсијек неонатологије „углавном након истека регуларног радног времена и транспортована ноћу без икаквог обавјештења о томе“.

„Моји покушаји да спријечим нарушавање основног протокола у раду нијесу наишли на разумијевање. Заузврат сам добијала пријаве да починиоце спречавам и ограничавам у раду, да злоупотребљавам службени положај и вршим мобинг“, наводи др Тахировић.

На питање ко је заказао у читавом ланцу, она истиче да није оправдано говорити о томе.

“Дужност ординирајућег педијатра је била да обавијести начелника одјељења о симптомима, као и развоју болести и одлуци о транспорту. Ординирајући љекар је био дужан да пријави инфекцију преко пријаве у систему као обавезну пријаву заразне болести, ако је упутна и дијагноза на отпусту била септикемија, као и Комисији за болничке инфекције”, каже др Тахировић.

Она, међутим, није жељела да одговори ко је, по њеном мишљењу, одговоран за случај инфицирања беба.

“Због специфичности случаја нећу прејудицирати ствари и поименично о нечијим пропустима у раду, као и самовољи појединаца, а самим тим и одговорности доносити оцјене прије него што се не спроведу све доказне радње које су неопходне за расвјетљавање овог случаја. Наравно, у току процеса рада сваког лица су могући пропусти, почев од самог порођаја, у даљем раду око бебе, исхране, узимању налаза за дијагностику, до непрофесионалног приступа и нарушавања протокола у раду”, рекла је Тахировић.

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net