Двери: Влада Србије одобрила 400 милиона динара за куповину гласова социјално угрожених
1 min read
Влада Србије у техничком мандату донела је Уредбу о наменским трансферима у социјалној заштити којом ће најсиромашније општине бити ускраћене за помоћ, чиме их ставља у подређен положај у односу на богате.
Двери наводе да од 2012. године обе владе Српске напредне странке континуирано крше Закон о социјалној заштити јер нису донеле неопходна подзаконска акта, а Уредбу усвајају непосредно пред изборе, иако је она недовољна за пуну примену закона.
„Суштински разлог предизборног доношења ове Уредбе лежи у чињеници да ће министарству Александра Вулина на располагању бити 400 милиона динара за потребе пружања социјалне помоћи и заштите. Будући да су јавности добро познате досадашње злоупотребе у располагању средствима у Министраству за рад, борачка и социјална питања, то је сасвим оправдана сумња да ће до тога доћи и сада, у периоду изборне кампање“, истичу из Двери.
„Преварама министра Вулина и владе СНС-а, нема краја. Зато Српски покрет Двери и Демократска странка Србије позивају Александра Вулина, министра за рад, борачка и социјална питања, да грађанима Србије, одговори на неколико питања:
– Због чега се чекало 5 година до усвајања једног од важних подзаконских аката у области социјалне заштите, зашто остали подзаконски акти нису донешени, односно зашто је Уредба усвојена пред ванредне изборе?
– Због чега ће најсиромашније општине остати без средстава обезбеђеним за наменске трансфере у социјалној заштити?
– По којим критеријумима и коме ће предвиђена средства од 400 милиона динара бити додељена у даљој редистрибуцији од Центара за социјални рад до коначних корисника?
– Колико ће бити издвојена средстава за помоћ војним пензионерима, који данас протестују јер се налазе на рубу егзистенције и када ће бити обезбеђен пун корпус права који имају сви војни пензионери у уређеним земљама“, закључују из Двери.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Jeste.A radnicima isplata zapstalih zarada NISTA i to po izvrsnim sudskim presudama.