IN4S

IN4S portal

Englezi prošli kroz „iglene uši“ – Španija posle šoka spakovala „poker“ Gruziji

Engleska je izbegla eliminaciju sa Evropskog prvenstva i plasirala se u četvrtfinale pobedom nad Slovačkom u produžetku sa 2:1, dok je Španija, preokretom, sa 4:1 savladala Gruziju Mečeve ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Fudbalska reprezentacija Engleske uspela je neverovatnim preokretom da izbegne šokantno ispadanje u osmini finala Evropskog prvenstva i savladala je Slovačku sa 2:1 posle produžetka do kog je stigla pogotkom na minut do kraja nadoknade vremena u regularnom delu utakmice.
Slovaci su silovito krenuli na Engleze, u prvih pet minuta su napravili dve velike šanse, nastavili su sa hrabrom igrom i to im se isplatilo u 25. minutu kada je Ivan Šranc golom krunisao sjajnu akciju, prenosi Sputnjik.
Englezi su zatresli mrežu Slovačke u 50. minutu, gol nije priznat zbog ofsajda Fila Fodena, u 95. minutu je Džud Belingem konačno poravnao rezultat briljantnim golom makazicama, a u prvom minutu produžetka preokret je kompletirao kapiten Hari Kejn i zakazao duel sa Švajcarskom u narednoj rundi.

Fudbaleri Španije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom nad Gruzijom rezultatom 4:1 i u narednoj rundi će igrati protiv domaćina Nemačke za plasman u polufinale.
Španci su doživeli šok u 18. minutu pošto je Robin L Normand postigao autogol, ali su do poluvremena izjednačili pogotkom Rodrija u 39. minutu.
Gruzija nije uspela da izdrži, u 51. je Fabijan Ruis preokrenuo, u 75. je Niko Vilijams povisio na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Dani Olmo u 83. minutu.