ИН4С

ИН4С портал

Ер Србија успоставила другу директну линију до Кине

1 min read

Ер Србија је данашњим летом ЈУ988 у 00.20 часова успоставила директну авио-линију између Београда и Гуангџоуа у Народној Републици Кини.

То је, како је саопштено из српске националне авио-компаније, друга дестинација у тој азијској земљи до које Ер Србија саобраћа у редовном саобраћају. Летови између престонице Србије и „капије јужне Кине“ обављаће се два пута недјељно, понедјељком и петком, авионима типа ербас А330-200 из дуголинијске флоте Ер Србије.

Свечаном испраћају инаугурационог лета Ер Србије за Гуангџоу присуствовали су, како се наводи у саопштењу, високи званичници Републике Србије, амбасадор Народне Републике Кине у Србији Ли Минг, представници ваздухопловних власти и авио-индустрије, сарадници и партнери српске националне авио-компаније.

– Поновно увођење летова између Србије и Народне Републике Кине у децембру 2022. године био је значајан корак за нашу компанију, али и цијели регион Западног Балкана. Ер Србија је у том тренутку била једна од само неколико компанија које су летјеле до Кине, па је директна веза до Тјенђина представљала мост за економску, културну и туристичку размену између Србије и те азијске земље, рекао је Јиржи Марек, генерални директор Ер Србије, преноси Н1.

Увођењем Гуангџоуа у мрежу дестинација, Ер Србија проширује присуство у Кини, пружајући путницима још већу могућност избора, нагласио је он.

– Гуангџоу је један од најважнијих индустријских и трговинских центара у Народној Републици Кини, па вјерујемо да ће директни летови до тог града бити посебно занимљиви пословној заједници најприје наших земаља, али и читаве Европе. Близина Хонг Конга и Макаоа, чини ову дестинацију веома атрактивном и за туристичка путовања, односно за све оне који желе да се упознају са стилом живота, традицијом и културом Великог залива, навео је Марек.

Гуангџоу је, како наводе из Ер Србије, град у коме се савремено и модерно преплићу са богатом културно-историјском баштином. Старе градске четврти и чаробни кантонски вртови чине га неодољивим за посјетиоце из свих крајева света. Међу бројним храмовима посебно се истиче Храм шест бањанових стабала, симбол мира и духовности стар више од 1.500 година. Тај храм посјетиоцима нуди јединствено искуство будистичког светилишта. Гуангџоу је познат и по изузетној кулинарској традицији, посебно аутентичној кантонској кухињи коју карактеришу разноврсна и егзотична јела.

Ер Србија лети до аеродрома Гуангџоу Бајун који је од центра града удаљен 28 километара. То је кључно међународно ваздушно чвориште кинеске националне иницијативе „Један појас, један пут“ и „Ваздушног пута свиле“ и уједно главни аеродром у области Великог залива Гуангдонг-Хонг Конг-Макао.

Ер Србија подсећа да је успостављањем летова између престонице Србије и Гуангџоуа, путницима омогућила добре конекције из тог азијског града, преко Београда до Малаге, Амстердама, Стокхолма, Барселоне, Берлина, Болоње, Будимпеште, Париза, Копенхагена, Диселдорфа, Рима, Франкфурта, Гетеборга, Кракова, Лисабона, Љубљане, Милана, Осла, Прага, Подгорице, Венеције, Беча, Валенсије, Цириха и многих других.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *